Aktuality

Späť Svetový deň obezity 2024 - regionálne výsledky výtvarnej súťaže

Výsledky REGIONÁLNEHO KOLA
CELOSLOVENSKEJ VÝTVARNEJ SÚŤAŽE PRE ZÁKLADNÉ ŠKOLY
pri príležitosti Svetového dňa obezity 2024
 

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky v spolupráci s regionálnymi úradmi verejného zdravotníctva a Skutočne zdravá škola realizoval 2. ročník celoslovenskej výtvarnej súťaže pre triedy základných škôl pri príležitosti Svetového dňa obezity.

Svetový deň obezity každoročne pripadá na 4. marec. Cieľom súťaže bolo poukázať na dôležitosť prevencie obezity. Prevencia obezity je pritom častokrát jednoduchá a účinná. Do svojho bežného dňa potrebujeme zaradiť zdravú výživu či dostatok pohybu. Netreba tiež zabúdať na kvalitný spánok či obmedzenie dlhého sedenia pri televízii, telefóne či počítači.

Oddelenie podpory zdravia a výchovy k zdraviu pri RÚVZ v Žiari nad Hronom zozbieralo 44 výtvarných prác žiakov 6 základných  a 2 špeciálnych škôl zo svojej spádovej oblasti. Výtvarné práce bolo veľmi zaujímavé, žiaci  využívali rôzne výtvarné techniky vrátane maľby, kreslenia, koláže či lepenia. Téma súťaže pre rok 2024 znela: „Ovocie a zelenina ako superhrdina“. 

Vyhodnotiť jednotlivé umelecké diela nebolo vôbec jednoduché, rozhodujúcim faktorom výberu bolo dodržanie hlavnej témy súťaže. 

Víťazom sa stali žiaci 5.B zo Špeciálnej základnej školy, ul. Hutníkov v Žiari nad Hronom, na druhom mieste sa umiestnil kolektív žiakov 5. A zo Základnej školy, ul. Dr. Janského v Žiari nad Hronom a tretie miesto získali žiaci 4. A zo Základnej školy Pavla Križku v Kremnici. Víťazné tímy získali ocenenie vo forme diplomu a vecné ceny od RÚVZ ZH a našich sponzorov Benu Lekárne a Uram s.r.o. Sponzorom ďakujeme a víťazom srdečne blahoželáme! Hlavnému víťazovi držíme palce v celoslovenskom žrebovaní o hlavnú výhru. 

Všetkých 44 prác, ktoré sa zapojili v našom regióne si môžete prezrieť tu.

Celý priebeh súťaže je možné sledovať na stránke uvzsr na facebooku.

Oddelenie podpory zdravia a výchovy k zdraviu
pri RÚVZ v Žiari nad Hronom