Oznámenia o potravinách

Späť Anabolické steroidy vo výživovom doplnku

Dňa 24. 4. 2020 bola Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky zaslaná z Odboru bezpečnosti potravín a výživy na Ministerstve pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR  informácia o zisteniach Státní zemědělské a potravinářské inspekci (SZPI) v ČR. SZPI zistila dve nevyhovujúce šarže výživového doplnku SPARTAN značky „WARRIOR LABS“, 90 caps. Laboratórnou analýzou bola preukázaná vo výrobkoch prítomnosť anabolických steroidov a ďalších nepovolených látok, ako napr.: androstandion, boldenon, testosteron, l-dehydroandrostenedion, chlordehydromethyltestosteron a clostebol.

Jednalo sa o nasledovné šarže predmetného výrobku:

  • EXP: 21.02.2020 (batch): 07651,
  • EXP: 21.02.2020, (batch): 07557.

Výrobcom výživového doplnku je spoločnosť WARRIOR LABS, 564 WedgeLn., Fernley, 89408 Nevada, USA.

Predmetné výživové doplnky boli na základe výsledkov laboratórnych analýz vyhodnotené ako škodlivé pre ľudské zdravie. Nepovoleným steroidným látkam s anabolickým účinkom sú pripisované mnohé vedľajšie škodlivé účinky na zdravie a preto sa nesmú pridávať do výživových doplnkov (ani žiadnych iných potravín).


Keďže je predmetný výživový doplnok v ponuke na predaj v niekoľkých slovenských e-shopoch, odporúčame spotrebiteľom, aby výrobky s uvedenými výrobnými šaržami nekonzumovali. Zároveň odporúčame spotrebiteľom, aby zvážili kúpu predmetného  výživového doplnku s inými, ako vyššie uvedenými šaržami.

Predná strana

Zadná strana

Obsah