Aktuality

Späť Poďakovanie RNDr. Vladimírovi Jurinovi za dlhoročnú a obetavú prácu

„Sme tým, čo vieme. Šťastie v pracovnom živote úzko súvisí s vedomím zmysluplnosti a prospešnosti našej činnosti. K tomuto všetkému nás predurčujú práve naše zručnosti.”

Poďakovanie

Kolektív pracovníkov odborov radiačnej ochrany naprieč celým Slovenskom chce vyjadriť úprimnú vďaku RNDr. Vladimírovi Jurinovi za jeho dlhoročnú prácu a budovanie radiačnej ochrany v Slovenskej republike.

Do svojho pôsobenia v tejto oblasti investoval veľké množstvo energie, času, vložil doň svoje srdce a dušu, a pritom nikdy nestratil pôdu pod nohami.

Práve tento jeho ľudský prístup napomohol k vybudovaniu pevného základu radiačnej ochrany, ale aj medziľudských a pracovných vzťahov, čo aj teraz prispieva k rozvíjaniu našej ďalšej práce.

Vážený Dr. Jurina, boli sme svedkom mnohých zmien a výziev, ktorým sme spoločne čelili a vždy ste preukázali vynikajúce profesionálne zručnosti, a bola zjavná aj Vaša oddanosť k práci. Vaša šikovnosť a odbornosť sú neoceniteľné a sme hrdí, že sme mohli byť súčasťou Vášho pracovného života, čo bolo určite aj inšpiráciou k osobnému rozvoju jednotlivcov v oblasti radiačnej ochrany.

Vaše pracovné nasadenie potvrdzujú aj skoré ranné príchody do práce a svetlo v okne Vašej kancelárie, a rovnako vôňa teplej, čerstvo pripravenej kávy, s ktorou ste sa veľakrát a rád podelili.

Hovorí sa, že pri práci s ľuďmi je dôležité nestratiť empatiu, toleranciu, udržať si nadhľad a optimizmus. Uvedené ste do bodky naplnili a aj Vašou zásluhou a vďaka Vašej múdrosti, skúsenostiam a často aj pomerne vtipným príhodám sme si osvojili množstvo cenných znalostí a zručností. Do dnešného dňa čerpáme z Vašich skúseností a vedomostí, ktoré ste nám odovzdali. To množstvo zaujímavých príbehov a zážitkov, ktoré ste zažívali počas výkonu svojej práce a prenechali mladšej generácii, zostávajú pre nás vzácnymi a jedinečnými.

Hlavný hygienik SR Ján Mikas, kolektív pracovníkov odborov radiačnej ochrany a ostatní zamestnanci Úradu verejného zdravotníctva SR, Vám zo srdca želajú predovšetkým pevné zdravie a zaslúžený oddych, nech sa môžete plnými dúškami venovať svojej rodine, vnúčatám, blízkym a tiež svojim záľubám a naplno vychutnávať pohodu na svojej milovanej chalupe bez myšlienky na pracovné povinnosti, ale stále s peknou spomienkou na nás.