COVID-19

Dôležité informácie o ochorení COVID-19 nájdete aj na webovej stránke:

https://www.korona.gov.sk/Information about COVID-19 and measures taken by the government of the Slovak Republic:

https://www.korona.gov.sk/en/
For more information and specific inquiries please send an e-mail at: ihr(at)uvzsr.skŠtatistiky k výskytu ochorenia COVID-19

Aktuálne štatistiky k výskytu ochorenia COVID-19 na Slovensku:

https://www.korona.gov.sk/koronavirus-na-slovensku-v-cislach/Vývoj ochorenia COVID-19 v grafoch

https://covid-19.nczisk.sk/skAktuálne platné rozhodnutia, režimové opatrenia, usmerneniaOdpovede na najčastejšie otázky súvisiace s ochorením COVID-19

https://korona.gov.sk/faq/Infolinky a kontakty regionálnych úradov verejného zdravotníctva:

Infolinka COVID-19 pre verejnosť: 0800 174 174 (8:00 - 18:00), zo zahraničia volajte na +421 222 200 910
Kontaktné údaje na regionálne úrady verejného zdravotníctva pre COVID-19Máte otázky? Napíšte nám:

Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.


Podnety ohľadom očkovania proti COVID-19:
Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.


Letáky/Informačné materiály na stiahnutie:

Letáky COVID-19
Aktuálna epidemiologická situácia – 6.4.2022 PDF Tlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Streda, 06. apríl 2022 14:02

Prezentácia obsahuje porovnanie trendu incidencie v susedných krajinách a porovnanie súčasnej situácie s druhou vlnou na Slovensku. Sledovať môžete pozitivitu PCR testov a 7-dňovú incidenciu podľa okresov, vývoj hospitalizácií pacientov s potvrdeným COVID-19 a počet výjazdov záchranárov ku COVID pacientom. Materiál obsahuje aj informácie o zastúpení jednotlivých subvariantov vírusu v SR, o vývoji incidencie v jednotlivých vekových skupinách a vývoj situácie v EÚ.


Celú prezentáciu ministerstva zdravotníctva zo stredajšej tlačovej konferencie si môžete pozrieť tu (PDF).

Posledná úprava Utorok, 12. apríl 2022 13:01
 
Odporúčania hlavného hygienika SR na prevenciu a zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19 PDF Tlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Štvrtok, 31. marec 2022 12:13

Zrušenie plošných obmedzení prevádzok a hromadných podujatí v praxi znamená, že za ochranu vlastného zdravia a zdravia svojich najbližších musí prevziať zodpovednosť každý jeden z nás. Okrem zaočkovania sa proti COVID-19 (vrátane dôležitej posilňujúcej dávky) a povinného nosenia respirátora v rizikových situáciách preto naďalej odporúčame priebežne dodržiavať aj vybrané postupy, ktoré boli dlhodobo súčasťou stratégie prevencie šírenia nákazy v každodennom živote.

Početné opatrenia, ktoré sa nachádzali vo vyhláškach ÚVZ SR, už od istého času nie sú povinné. V čase, kedy však stále pretrvávajú vysoké denné prírastky nových prípadov ochorenia, má ich dodržiavanie naďalej význam, a preto ich Úrad verejného zdravotníctva SR zapracoval do odporúčaní hlavného hygienika SR. Zvýšený hygienický štandard je totiž relatívne jednoduchou cestou, ako znižovať riziko nákazy a šírenia ochorenia COVID-19, ako aj iných respiračných infekcií.

Jednotlivé postupy majú odporúčací charakter a pomôžu vám znižovať riziko infekcie v špecifických situáciách či prevádzkach.

Čítať celý článok...
 
Aktuálna epidemiologická situácia – 30.3.2022 PDF Tlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Štvrtok, 31. marec 2022 08:33

Prezentácia obsahuje porovnanie trendu incidencie v susedných krajinách a porovnanie súčasnej situácie s druhou vlnou na Slovensku. Sledovať môžete pozitivitu PCR testov a 7-dňovú incidenciu podľa okresov, vývoj hospitalizácií pacientov s potvrdeným COVID-19 po krajoch, celkový vývoj hospitalizácií a počet výjazdov záchranárov ku COVID pacientom.

Celú prezentáciu ministerstva zdravotníctva zo stredajšej tlačovej konferencie si môžete pozrieť tu (PDF).

Posledná úprava Utorok, 12. apríl 2022 13:02
 
Odporúčanie pre ubytovacie zariadenia zriadené štátom, ktoré poskytujú ubytovanie utečencom z Ukrajiny PDF Tlačiť E-mail
Napísal Peter Penák   
Pondelok, 28. marec 2022 12:44

V súvislosti s vojnovým konfliktom na Ukrajine prichádzajú na územie Slovenskej republiky vojnoví utečenci, ktorí sú náchylní na vznik určitých prenosných ochorení, a to najmä v dôsledku ich dočasných životných podmienok, nižšej úrovne zaočkovanosti detskej populácie na Ukrajine, výskyt vybraných prenosných ochorení v krajine pôvodu ako aj ťažkej životnej situácie, ktorej čelia počas cesty. Je dôležité poskytnúť im rovnakú úroveň zdravotnej starostlivosti, ako majú obyvatelia Slovenskej republiky.

V súvislosti s mimoriadnou situáciou a v záujme predchádzania vzniku ohrozeniu verejného zdravia v zmysle § 48 ods. 1 písm. a) zákona č. 355/2007 Z.z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov odporúčajú Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky a Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky ubytovacím zariadeniam pre utečencov zriadeným štátom nasledovné:

  • z dôvodu ochrany verejného zdravia, ako aj zabezpečenia akútnej zdravotnej starostlivosti a psychosociálnej pomoci utečencom z Ukrajiny mať zazmluvneného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti. Dostupnosť zdravotnej starostlivosti je dôležitá v prevencii vzniku a šírenia prenosných ochorení, vzniku epidémií a pre prijímanie príslušných protiepidemických opatrení,
  • ak ubytovacie zariadenie testuje utečencov na COVID-19, zabezpečiť tzv. „červenú časť“ (ubytovacie priestory pre osoby, ktoré budú pozitívne testované na COVID-19, resp. pre prípad vzniku iného ochorenia), aby takýto pozitívne testovaný utečenec bol ubytovaný,
Posledná úprava Pondelok, 28. marec 2022 13:05
Čítať celý článok...
 
Aktuálna epidemiologická situácia – 23.3.2022 PDF Tlačiť E-mail
Napísal Peter Penák   
Streda, 23. marec 2022 17:02

Prezentácia obsahuje informáciu o raste prípadov v EÚ v súvislosti s uvoľnením opatrení a subvariantu omikronu BA.2 a základné parametre epidémie COVID-19 na Slovensku. Sledovať môžete vývoj počtu pozitívne testovaných, 7-dňovú PCR incidenciu v okresoch a to vrátane jej zmeny. Zobrazené sú informácie zo sekvenovania pozitívnych vzoriek – postupný nárast zastúpenia subvariantu BA.2 na Slovensku, vývoj počtu výjazdov záchranárov ku COVID pacientom, vývoj hospitalizovaných pacientov podľa diagnózy, príjmy do nemocníc a denné úmrtia na a s COVIDom.

Celú prezentáciu ministerstva zdravotníctva zo stredajšej tlačovej konferencie si môžete pozrieť tu (PDF).

Posledná úprava Utorok, 12. apríl 2022 13:03
 
<< Začiatok < Dozadu 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dopredu > Koniec >>

Stránka 3 z 87