Štatistika

Členovia : 5
Článkov : 3814
Počet zobrazení obsahu : 22133735
Svetový deň vody


Výsledky analýz vzoriek vôd vyšetrených pri príležitosti „Svetového dňa vody 2023“ Tlačiť E-mail
Piatok, 24. marec 2023 10:50

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky pri príležitosti Svetového dňa vody 2023 poskytol dňa 22. marca 2023 verejnosti bezplatné laboratórne vyšetrenie vzoriek vody z individuálnych vodných zdrojov (studní) vo vybraných ukazovateľoch dusičnany a dusitany. Dusičnany a dusitany sú najčastejšie prekračovanými chemickými ukazovateľmi v pitnej vode z individuálnych zdrojov (studní) a zo zdravotného hľadiska ich prekročenie nie je bezpečné (najmä pre malé deti).

Nevyhovujúce výsledky analyzovaných ukazovateľov sú vyznačené červenou farbou. Váš výsledok si vyhľadáte podľa kódu vzorky, ktorý ste obdržali pri odovzdávaní vzorky vody.

Z celkového počtu 131 analyzovaných vzoriek nevyhovelo požiadavkám limitných hodnôt, ktoré sú definované vyhláškou MZ SR č. 247/2017 Z. z., ktorou sa ustanovujú podrobnosti o kvalite pitnej vody, kontrole kvality pitnej vody, programe monitorovania a manažmente rizík pri zásobovaní pitnou vodou:

  • v ukazovateli dusičnany 29 vzoriek a

  • v ukazovateli dusitany to bola 1 vzorka.

Čítať celý článok...
 
Blíži sa Svetový deň vody 2023, dajte si bezplatne skontrolovať dusičnany a dusitany vo vode z vašej studne Tlačiť E-mail
Piatok, 17. marec 2023 11:26

Priloha_c1_Informacny_letak_Svetovy_den_vody_2023Pri príležitosti Svetového dňa vody, ktorý si každoročne pripomíname dňa 22. marca, Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) a regionálne úrady verejného zdravotníctva (RÚVZ) aj tento rok poskytnú všetkým záujemcom z radov občanov bezplatné orientačné analýzy vzoriek vody zo studní v ukazovateľoch dusičnany a dusitany.


Akcia pre verejnosť sa bude konať

  • v priestoroch ÚVZ SR v stredu 22. marca 2023 (8:30 - 11:30),

  • v stanovených dátumoch aj v priestoroch RÚVZ v SR (presné dátumy a časy pre jednotlivé regionálne úrady nájdete rozpísané v tabuľke nižšie).


Vo vymedzených časoch budú pracovníci jednotlivých úradov okrem orientačného vyšetrenia vzoriek vody zo studní verejnosti poskytovať aj odborné poradenstvo v oblasti zdravotnej bezpečnosti pitnej vody z verejných vodovodov a individuálnych vodných zdrojov, ochrany vlastných vodných zdrojov ako i ďalších problémov týkajúcich sa pitnej vody a jej významu pre zdravie človeka.

Čítať celý článok...
 
Ako vnímate kvalitu pitnej vody? Priblížte nám svoje postoje v dotazníku Tlačiť E-mail
Utorok, 07. marec 2023 14:16

pexels-lisa-fotios-1785881Dotazník s názvom „Mám rád vodu“ bol vytvorený v rámci aktivít Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky v súvislosti so Svetovým dňom vody, ktorý si každoročne pripomíname 22. marca. Cieľom dotazníka je bližšie spoznať postoje obyvateľov Slovenska a získať informácie o tom, ako vnímajú kvalitu pitnej vody z verejných vodovodov a individuálnych vodných zdrojov.


Dotazník obsahuje pár krátkych otázok a zaberie približne 7 a viac minút, v závislosti od rozsahu vašich odpovedí. Vami poskytnuté údaje následne poslúžia na vyhodnotenie celkového pohľadu obyvateľov SR na pitnú vodu. Získané údaje budú tiež cenným podkladom pri určovaní postupov pre zníženie zdravotných rizík spojených s pitnou vodou.

Čítať celý článok...
 
Oznam pri príležitosti Svetového dňa vody 2022 Tlačiť E-mail
Streda, 16. marec 2022 10:23

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky (ďalej len „ÚVZ SR“) oznamuje všetkým záujemcom z radov občanov, že bezplatné orientačné laboratórne vyšetrenie vzoriek vody z individuálnych vodných zdrojov v ukazovateľoch dusičnany a dusitany pri príležitosti tohtoročného Svetového dňa vody, ktorý si každoročne pripomíname dňa 22. marca, sa vzhľadom na aktuálnu situáciu neuskutoční.

Čítať celý článok...
 
Svetový deň vody 2022 Tlačiť E-mail
Piatok, 04. marec 2022 09:57

Svetový deň vody 2022 (pdf)sdv2022                                                                                                                                                                                                     

 
<< Začiatok < Dozadu 1 2 3 4 5 6 7 Dopredu > Koniec >>

Stránka 1 z 7