Chrípka

letak_seniori_chripka     letak_zdravotnici_chripkaVyhodnotenie chrípkovej sezóny 2019/2020 v Slovenskej republike PDF Tlačiť E-mail
Napísal Peter Penák   
Utorok, 13. október 2020 13:51

Vyhodnotenie chrípkovej sezóny 2019/2020 v Slovenskej republike (pdf)

Posledná úprava Utorok, 13. október 2020 14:03
 
ÚVZ SR: Na Slovensku sa vyskytujú zatiaľ iba lokálne epidémie chrípky PDF Tlačiť E-mail
Streda, 29. január 2020 14:40

Na Slovensku aktuálne zaznamenávame lokálne epidémie chrípky v Nitrianskom, Prešovskom a Košickom kraji. Predpokladá sa, že chorobnosť na chrípku a jej podobné ochorenia bude ešte narastať. Nárast chorobnosti v tomto období je očakávaným javom. Aktivita chrípky a jej podobných ochorení počas chrípkovej sezóny zväčša narastá počas prvých mesiacov v roku.

„K prepuknutiu celoštátnej chrípkovej epidémie na Slovensku zatiaľ nedošlo, no jej vznik nemožno vylúčiť vzhľadom na narastajúci počet ochorení na chrípku a jej podobných ochorení. Vývoj situácie bude závisieť od krivky chorobnosti v nasledujúcich týždňoch," povedal hlavný hygienik SR Ján Mikas.

Posledná úprava Streda, 29. január 2020 14:48
Čítať celý článok...
 
ÚVZ SR: Hravo proti chrípke a prechladnutiu PDF Tlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Štvrtok, 10. október 2019 09:47

jezkoRodičia, povedzte svojmu dieťaťu, ako v tomto jesennom období neprechladnúť. Pomôže vám pri tom knižka „Ako ježko Pichliačik zvíťazil nad prechladnutím". Na príbehu malého Ježka mu vysvetlíte, čo sú baktérie a vírusy, aké ochorenia spôsobujú a hlavne - ako sa im môže vyhnúť.

Slovenskú verziu publikácie pripravil Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.

V prípade záujmu je knižka k dispozícii na linku: Ako ježko pichliačik zvíťazil nad prechladnutím (pdf)

Posledná úprava Štvrtok, 19. marec 2020 22:17
 
Chrípková sezóna sa začala: Nepodceňujte chrípku a chráňte seba aj ostatných PDF Tlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Utorok, 01. október 2019 07:15

Chripka_Prechladnutie_letakPosilnite počas chrípkovej sezóny obranyschopnosť svojho organizmu dopĺňaním vitamínov, pravidelným pohybom i dôkladným umývaním rúk. Dodržiavajte zásady prevencie na verejných priestranstvách, na pracoviskách, vo výchovno-vzdelávacích zariadeniach a doma. Predovšetkým pre rizikové skupiny ľudí ako sú seniori, osoby so závažnými chronickými ochoreniami, s oslabenou imunitou, tehotné ženy a zdravotnícki pracovníci, je najúčinnejším spôsobom prevencie očkovanie proti chrípke.


Dopĺňajte vitamín C, čistotu rúk zdôrazňujte najmä deťom

Obranyschopnosť organizmu, vrátane detského, možno počas chrípkovej sezóny podporiť zvýšeným príjmom vitamínov A, C, E a väčšiny vitamínov zo skupiny B – komplexu. Získate ich konzumáciou dostatočného množstva čerstvej zeleniny, ovocia a celozrnných obilnín. Najvhodnejšie je vyberať si z nej druhy bohaté najmä na vitamín C – papriku, chren, citrusové ovocie, kivi, zelené vňate, kel, kapustu. Na posilnenie celkovej  odolnosti organizmu sa odporúča udržiavať sa v dobrej fyzickej kondícii v podobe cvičenia a každodenného pobytu na čerstvom vzduchu. Pomôže tiež dostatok spánku a otužovanie. Obliekajte sa primerane počasiu.

Posledná úprava Utorok, 01. október 2019 07:55
Čítať celý článok...
 
Vyhodnotenie chrípkovej sezóny 2018/2019 v Slovenskej republike PDF Tlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Piatok, 12. Júl 2019 10:14

Vyhodnotenie chrípkovej sezóny 2018/2019 v Slovenskej republike (pdf)

Posledná úprava Pondelok, 29. Júl 2019 10:00
 
<< Začiatok < Dozadu 1 2 3 4 5 6 7 Dopredu > Koniec >>

Stránka 1 z 7