Štatistika

Členovia : 5
Článkov : 3903
Počet zobrazení obsahu : 22711640
Hlavný hygienik SR a ďalší predstavitelia ÚVZ sa zúčastnili konferencie Medicína katastrof v Zlíne Tlačiť E-mail
Tlačové správy
Piatok, 26. máj 2023 12:04

mikas_mekaNové bezpečnostné výzvy boli témou 24. ročníka konferencie “Medicína katastrof - MEKA 2023”, ktorá sa v uplynulých dňoch konala v českom Zlíne. Zúčastnil sa jej aj hlavný hygienik SR Ján Mikas a ďalší predstavitelia Úradu verejného zdravotníctva SR.


Konferencia bola určená pracovníkom záchranných zložiek, orgánom verejného zdravotníctva, odborom krízového riadenia miest a obcí, ale aj humanitárnym a sociálnym pracovníkom a ďalším, ktorých sa krízové riadenie týka.


Účastníci diskutovali o rizikách vyplývajúcich zo situácie na Ukrajine či o ďalších potenciálnych hrozbách súčasnosti. Hovorili tiež o pandémii COVID-19 a poučeniach do budúcna, ktoré so sebou priniesla.


Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky prezentovali svojimi príspevkami odborníci zo Sekcie epidemiológie a pripravenosti na pandémie, z Odboru radiačnej ochrany a aj z  Národného ohniskového bodu pre Medzinárodné zdravotné predpisy Svetovej zdravotníckej organizácie (NFP IHR).Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky