Štatistika

Členovia : 5
Článkov : 3903
Počet zobrazení obsahu : 22711733
Odmenili sme víťazov celoslovenskej výtvarnej súťaže, ocenenie získali siedmaci z Piešťan Tlačiť E-mail
Tlačové správy
Štvrtok, 11. máj 2023 11:55

Trnava_RUVZ-7_rocnik_SZS-Spojena_skola_Valova_40_Piestany_sZástupcovia ÚVZ SR navštívili a odmenili víťaznú triedu celoslovenskej výtvarnej súťaže pre žiakov, ktorú pri príležitosti Svetového dňa obezity 2023 vyhlásil Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky v spolupráci s regionálnymi úradmi verejného zdravotníctva a Skutočne zdravou školou o.z.VÍŤAZOM CELOSLOVENSKEJ VÝTVARNEJ SÚŤAŽE PRE ZÁKLADNÉ ŠKOLY

pri príležitosti Svetového dňa obezity 2023 sa stal

7. ročník ŠZŠ Spojená škola Valová 40 v Piešťanoch

vitazna_trieda_SDO2023-Spojena_skola_Piestany

Žiaci z víťaznej triedy sa ako kolektív veľmi nápadito chopili úlohy pre druhý stupeň: zachytiť aktivitu, ktorú môžu ľudia jednoducho zaradiť do svojho bežného dňa a vďaka tomu znižovať riziko vzniku obezity. Na víťaznom výkrese navrhli originálnu stolovú hru „Veľká zdravá výzva“, prostredníctvom ktorej hráči plnia rozmanité úlohy zvyšujúce povedomie hráčov o prevencii vzniku obezity.

Trnava_RUVZ-7_rocnik_SZS-Spojena_skola_Valova_40_Piestany_s


Víťaznej triede gratulujeme!
Žiaci boli odmenení pamiatkovým diplomom, loptami a psychomotorickými pomôckami, pričom ako hlavnú cenu získali praktický workshop z programu Skutočne zdravá škola. Tému zaujímavého semináru si vo víťaznej triede žiaci vyberajú sami z tejto ponuky.


Máme veľkú radosť, že súťaž u detí vyvolala ohlas a týmto srdečne ďakujeme všetkým zapojeným triedam, školám a vedúcim pedagógom. Vďaka tejto aktivite žiaci mohli medzi sebou živo diskutovať a premýšľať, čo (ne)má byť súčasťou školskej desiaty alebo ako môže každý z nás žiť o niečo zdravšie a aktívnejšie. Pri spoločnom vymýšľaní a príprave výkresov tak každá trieda zážitkovo spoznávala zásady zdravej životosprávy.


Všetkým triedam, ktoré sa zapojili do súťaže, srdečne ďakujeme za vynaložené úsilie a kreatívne nápady. Víťazom jednotlivých kôl súťaže a víťaznej triede aj touto cestou gratulujeme.

Podrobné pravidlá súťaže boli zverejnené tu.


Úrad verejného zdravotníctva SR a regionálne úrady verejného zdravotníctva SR