Aktuálna epidemiologická situácia – 6.7.2022 Tlačiť E-mail
Štvrtok, 07. Júl 2022 06:31

Prezentácia obsahuje základné parametre epidémie COVID-19 na Slovensku, priebežné výsledky monitoringu variantov vírusu SARS-CoV-2 na Slovensku a dáta zo sekvenácie podľa krajov. Sledovať môžete tiež vývoj počtu pozitívne testovaných, vývoj počtu testov a pozitivity testov a informácie o 7-dňovej PCR incidencii v okresoch. Materiál obsahuje aj vývoj výjazdov záchranárov ku COVID pacientom a počet týchto výjazdov podľa krajov, vývoj príjmov do nemocníc a rozdelenie hospitalizovaných pacientov podľa primárnej diagnózy.


Celú prezentáciu ministerstva zdravotníctva si môžete pozrieť tu. (pdf)


Úrad verejného zdravotníctva SR naďalej dôkladne monitoruje situáciu a sleduje aj šírenie nových subvariantov omikronu BA.4 a BA.5.


Naďalej platia vyhlášky k prekrytiu horných dýchacích ciest a k domácej izolácii, ktoré je potrebné dodržiavať. Zároveň ÚVZ SR vypracoval pre verejnosť aj odporúčania k prekrytiu dýchacích ciest nad rámec platnej vyhlášky, odporúčania pre činnosť prevádzok a organizovanie hromadných podujatí a usmernenie k organizovaniu zotavovacích podujatí (táborov). Vzhľadom na stúpajúci počet pozitivity na COVID-19 dôrazne odporúčame sa riadiť sa vyššie vypracovanými dokumentmi.