Aktuálna epidemiologická situácia – 28.6.2022 Tlačiť E-mail
Streda, 29. jún 2022 11:34

Prezentácia obsahuje základné parametre epidémie COVID-19 na Slovensku, priebežné výsledky monitoringu variantov vírusu SARS-CoV-2 na Slovensku a dáta zo sekvenácie podľa krajov. Sledovať môžete tiež vývoj počtu pozitívne testovaných, vývoj počtu testov a pozitivity testov a informácie o 7-dňovej PCR incidencii v okresoch. Materiál obsahuje aj vývoj výjazdov záchranárov ku COVID pacientom a počet týchto výjazdov podľa krajov, vývoj príjmov do nemocníc a rozdelenie hospitalizovaných pacientov podľa primárnej diagnózy. V prezentácii je zverejnená aj krátkodobá stratégia manažmentu pandémie COVID-19.


Celú prezentáciu ministerstva zdravotníctva si môžete pozrieť tu.


Úrad verejného zdravotníctva SR naďalej dôkladne monitoruje situáciu a sleduje aj šírenie nových subvariantov omikronu BA.4 a BA.5.


Naďalej platia vyhlášky k prekrytiu horných dýchacích ciest a k domácej izolácii, ktoré je potrebné dodržiavať. Zároveň ÚVZ SR vypracoval pre verejnosť aj odporúčania k prekrytiu dýchacích ciest nad rámec platnej vyhlášky a odporúčania pre činnosť prevádzok a organizovanie hromadných podujatí. Vzhľadom na stúpajúci počet pozitivity na COVID-19 dôrazne odporúčame sa riadiť sa vyššie vypracovanými dokumentmi.