Štatistika

Členovia : 5
Článkov : 3337
Počet zobrazení obsahu : 19206016
Podrobnejšie informácie k režimu pre prevádzky verejného stravovania od 3.1.2022 Tlačiť E-mail
Tlačové správy
Pondelok, 03. január 2022 14:59

Od pondelka 3. januára 2022 sa rozširuje možnosť poskytovania služieb prevádzok verejného stravovania. Budú sa môcť otvoriť aj pre konzumáciu na mieste, a to len pre osoby v režime OP.

Podmienky pre prevádzky:

  • maximálna obsadenosť 50 % kapacity zariadenia
  • konzumáciu pokrmov alebo nápojov umožniť výlučne posediačky, s cieľom zabezpečiť kontrolovaný rozostup osôb,
  • obsadenie jedného stolu najviac 4 osoby alebo osoby z jednej domácnosti,
  • zabezpečiť odstup 2 metre medzi stolmi


Prevádzky môžu v režime základ naďalej fungovať prostredníctvom výdaja jedál a nápojov zabalených na odber so sebou, a to aj zároveň s režimom OP pre konzumáciu na mieste. Osoby v režime základ si teda môžu jedlo v prevádzke vyzdvihnúť, ale nesmú ho v priestoroch reštaurácie konzumovať.

Reštaurácie môžu fungovať aj po 20:00, keďže prihliadame na to, že reštaurácia môže mať donáškovú službu. Ak ide o prítomnosť ľudí po 20:00 v prevádzkach, upozorňujeme na platný zákaz vychádzania po 20:00.


Maximálna kapacita 50 % sa netýka závodných, školských a podobných jedální, ani reštaurácií v hoteloch, ktoré poskytujú služby výhradne pre ubytovaných hostí. Ostatné podmienky však musia dodržať (rozostupy medzi stolmi, konzumácia len posediačky, najviac 4 osoby alebo ľudia zo spoločnej domácnosti pri jednom stole).

Reštaurácie a stravovacie zariadenia v hoteloch môžu poskytovať služby nielen pre ubytovaných (režim OP), v tom prípade je však potrebné dodržať kapacitné obmedzenia, a to 50 % z počtu stolov. Hotelové reštaurácie, ktoré obsluhujú iba ubytovaných hostí (OP režim plus test) majú povolené vyššie kapacity.

Režim OP sa týka všetkých priestorov prevádzky, teda aj terás a podobných vonkajších priestorov. Konzumovať na mieste môžu len osoby v režime OP a prevádzkovatelia musia dodržať aj ostatné podmienky stanovené vo vyhláške.

Konzumácia vo foodcourtoch obchodných domov stále nie je povolená. Reštaurácie, ktoré majú v nákupných centrách svoje priestory, môžu fungovať za dodržania stanovených podmienok.

Vyhlášku k obmedzeniam prevádzok nájdete tu, novelu upravujúcu činnosť prevádzok verejného stravovania nájdete tu.