Aktuálna epidemiologická situácia na Slovensku (14.12.2021) Tlačiť E-mail
Streda, 15. december 2021 13:49

V priloženom dokumente nájdete prezentáciu z pondelkovej tlačovej konferencie ministra zdravotníctva SR a zástupcov Inštitútu zdravotných analýz k aktuálnej situácii na Slovensku.


Dokument obsahuje kľúčové parametre tretej vlny COVID-19 na Slovensku a vývoj počtu výjazdov záchraniek ku COVID pacientom. Sledovať môžete aj vývoj denných príjmov do nemocníc, vývoj hospitalizovaných pacientov s potvrdeným COVID-19 po krajoch či týždenný počet prvoočkovancov a booster dávok.


V prezentácii sú tiež uvedené priebežné informácie o variante omikron, a to pozorovanú rýchlosť jeho šírenia v UK a Dánsku, efekt vakcín a reinfekcie v prostredí omikron variantu a tiež informáciu o zaočkovanosti populácie 3. dávkou podľa okresov a vekových kategórií.


Prezentácia ministerstva zdravotníctva (14.12.2021) (pdf)

(Prezentácia naďalej neobsahuje informáciu o novom prerozdelení okresov v rámci COVID Automatu. Vzhľadom na kritickú epidemiologickú situáciu bol vládou schválený núdzový stav, Covid Automat bol pozastavený a aktuálne platia na celom území Slovenska jednotné opatrenia. Pravidlá týkajúce sa núdzového stavu a zákazu vychádzania nájdete tu, opatrenia vyplývajúce z vyhlášok ÚVZ SR nájdete sumarizované tu.)