Výsledky k výzve „Nakresli zdravie“ zorganizovanej k oslavám Svetového dňa zdravia 2021 Tlačiť E-mail
Utorok, 22. jún 2021 12:18

Deň 7. apríl je každoročne významnou oslavou zdravia, ktorá má pripomínať, že zdravie nie je samozrejmosť, a je potrebné podieľať sa na jeho ochrane a udržiavaní. Rok 2021 bol však vzhľadom na epidemiologickú situáciu odlišný, a preto Úrad verejného zdravotníctva SR zorganizoval v spolupráci s Kanceláriou WHO na Slovensku v rámci osláv Svetového dňa zdravia pre deti prvého stupňa základných škôl výzvu „Nakresli zdravie“.


Cieľom tejto aktivity bolo vyvolať diskusiu medzi deťmi a ich učiteľmi na tému, čo je to zdravie. Úlohou detí bolo ďalej ľubovoľným spôsobom nakresliť, čo si pod pojmom zdravie predstavujú. Do výzvy sa zapojili základné školy z celého Slovenska, pričom regionálne úrady verejného zdravotníctva prijali veľké množstvo krásnych a podnetných kresieb. Avšak len osem kresieb môže byť publikovaných v správe o zdravotnej gramotnosti, preto sa ÚVZ SR snažil vybrať jednu kresbu z každého kraja vhodnú do publikácie. Víťazné kresby budú ocenené.


No ÚVZ SR ďakuje všetkým žiakom, ktorí sa do výzvy zapojili, a želá im krásne a v zdraví prežité letné prázdniny.anezka_vt

Anežka, 4. ročník, RÚVZ Vranov nad Topľou (Prešovský kraj)
klaudia_ba

Klaudia, 3. ročník, RÚVZ Bratislava (Bratislavský kraj)ladislav_rv
Ladislav, RÚVZ Rožňava (Košický kraj)matus_za
Matúš, 3. ročník, RÚVZ Žilina (Žilinský kraj)natalia_kn
Natália, 3. ročník, RÚVZ Komárno (Nitriansky kraj)teodor_tn
Teodor, 1. ročník, RÚVZ Trenčín (Trenčiansky kraj)terezia_ca
Terézia, 4. ročník, RÚVZ Čadca (Žilinský kraj)tomas_tt

Tomáš, 3. ročník, RÚVZ Trnava (Trnavský kraj)
Vypracoval Odbor podpory zdravia a výchovy ku zdraviu