COVID-19: 389 vzoriek je negatívnych, 3 potvrdené prípady Tlačiť E-mail
Sobota, 07. marec 2020 19:05

Na Slovensku máme 3 potvrdené prípady ochorenia COVID-19, negatívnych je 389 vzoriek, z toho 50 bolo prešetrených dnes (07.03.2020).


Ako úzky kontakt potvrdených prípadov bolo identifikovaných 31 ľudí, ich vzorky boli odoslané na odber biologického materiálu na Kliniku infektológie a geografickej medicíny Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB).


Prešetrené boli aj bežné kontakty uvedených osôb, išlo o 150 ľudí. V ich prípadoch boli nariadené príslušné opatrenia v závislosti od epidemiologického rizika.


Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Bratislave v súvislosti s potvrdenými 3 prípadmi ochorenia COVID-19 v Bratislavskom kraji pracuje v pohotovostnom režime a zabezpečuje všetky potrebné preventívne opatrenia s dôrazom na maximálnu ochranu ľudí a s dôrazom na elimináciu rizika šírenia ochorenia.


Národné referenčné centrum pre chrípku na Úrade verejného zdravotníctva SR, ktoré zatiaľ ako jediné v SR vykonáva laboratórnu diagnostiku vzoriek od osôb s podozrením na ochorenie COVID-19, kontinuálne, aj počas víkendu vyšetruje ďalšie klinické vzorky.

Zdravotníci v Univerzitnej nemocnici Bratislava sú taktiež v plnom nasadení a robia všetko preto, aby vyšetrenia zrealizovali kvalitne, rýchlo a bezpečne. Rezort zdravotníctva má vďaka tímovej práci situáciu ohľadom ochorenia COVID-19 plne pod kontrolou.