Svetový deň obezity 4. 3. 2020 Tlačiť E-mail
Pondelok, 02. marec 2020 08:04

World_Obesity_Day_LogoSvetový deň obezity (WOD) bude v tomto roku mimoriadne v stredu

4. marca 2020   a nesie  motto:  „ Riešme spoločne obezitu v Európe.“


Po prvý raz v histórii sa spojili svetové organizácie zamerané na obezitu, aby upozornili na vážny problém 21. storočia, akým je narastajúca nadváha a obezita. Hlavným zámerom kampane je zvýšenie povedomia a informovanosti verejnosti o výskyte, prejavoch, následkoch a  komplikáciách, ktoré toto ochorenie sprevádzajú a zameria sa predovšetkým na hľadanie riešení a poskytnutie terapie ľuďom, ktorí pomoc potrebujú a chcú. Vysoký počet ľudí s nadváhou a obezitou sa dotýka aj našej krajiny, Slovenská republika je do tejto aktivity zapojená.


Ako bude u nás vyzerať Svetový a národný deň obezity ?


V týždni od 27. 2. 2020 – 18. 3. 2020 sú pre verejnosť pripravené osvetové, preventívne a vzdelávacie akcie a projekty v spolupráci s verejnými lekárňami, lekármi, odborníkmi z Poradní zdravia regionálnych úradov verejného zdravotníctva a lektormi STOB-u.


Pracovníci Poradní zdravia
, ktoré sú súčasťou regionálnych úradov verejného zdravotníctva, budú poskytovať bezplatnú identifikáciu rizika a jeho meranie individuálne pre každého klienta a následne im poskytnú poradenstvo v  rámci akcie „ Lekárne pomáhajú s riešením obezity.“ Každý účastník  dostane okrem  odporúčaní ako riešiť svoj problém, aj praktické materiály. Akcia bude prebiehať 4. marca 2020 v každom okresnom meste SR.


viac informácií na:

www.mojstob.sk

www.poradcaprevyzivu.sk

www.hygeia.sk.

https://www.europeanobesityday.eu/european-obesity-day/

https://www.worldobesityday.org/