Informácia pre verejnosť – upozornenie pre spotrebiteľov – predaj kozmetického výrobku Perle Bleue prostredníctvom internetových obchodov PDF Tlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Pondelok, 27. máj 2019 11:39

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky upozorňuje spotrebiteľov na predaj kozmetického výrobku Perle  Bleue. Tento výrobok je ponúkaný cez rôzne internetové obchody (napr. https://natursolzone.com/421/perleara-m-med/gps/, http://perle-bleue24.com/sk/#vlastnosti-nho-produktu) pod rôznymi názvami (napr. Perle Bleue Visage Care Moisturise, Perle Bleue Active Age). Na uvedených internetových obchodoch nie je uvedený kontakt na prevádzkovateľa obchodu, taktiež nie sú uvedené obchodné podmienky.

Obchodnými praktikami vyššie uvedených internetových obchodov dochádza k porušeniu spotrebiteľských práv, najmä práva na informácie, práva na reklamáciu, práva na odstúpenie od zmluvy bez uvedenia dôvodu, práva na vrátenie kúpnej ceny a ďalšie.

Uvedené domény sú pravdepodobne registrované v Poľsku. Kontrolná činnosť orgánov verejného zdravotníctva v Slovenskej republike je v rámci kompetencií zameraná na podnikateľské subjekty so sídlom na území Slovenskej republiky.

V nadväznosti na vyššie uvedené, odporúčame spotrebiteľom dôkladne zvážiť všetky spotrebiteľské rozhodnutia, týkajúce sa zakúpenia výrobkov prostredníctvom vyššie uvedených webových stránok.
 

S pozdravom


Mgr. RNDr. MUDr. Ján Mikas, PhD.

hlavný hygienik Slovenskej republiky