Štatistika

Členovia : 5
Článkov : 3269
Počet zobrazení obsahu : 18715455
Informácia pre spotrebiteľov - Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky opakovane upozorňuje spotrebiteľov na predaj napodobnenín parfumov Tlačiť E-mail

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky zaznamenal v rokoch 2018 a 2019 zvýšený nárast podaní spotrebiteľov proti internetovým obchodom www.theperfumshop.world, www.parfumy.website, www.vonnyparfum.club a https://outletparfemy.com , ktoré v slovenskom a v českom jazyku ponúkajú napodobeniny parfumov výrobcov známych svetových značiek. V podmienkach predaja uvádzajú, že vyobrazené originálne parfumy na stránke slúžia výlučne pre porovnanie a predajca nie majiteľom ich licencií.

 

Prevádzkovateľ webovej stránky

Na uvedených webových stránkach nie je uvedený kontakt na prevádzkovateľa obchodu alebo prevádzkovateľom je spoločnosť mimo územia Slovenskej republiky (najčastejšie: Global Distribution Solutions, Wells Fargo Tower, 2200 Concord Pike, Wilmington DE 19803, USA). Z dostupných informácií a z priložených podkladov od spotrebiteľov vyplýva, že niektoré  z obchodov sú zaregistrované v krajinám ako Panama alebo Spojené kráľovstvo.

Z obsahu spotrebiteľských podaní vyplýva, že sľubované luxusné parfumy sú v skutočnosti parfumované vody, naplnené v jednoduchých „low cost“ fľaštičkách, zabalené v  papierovom obale bez celofánového prebalu, označené iba číslom vône bez povinných údajov podľa článku 19 nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009 o kozmetických výrobkoch v znení neskorších predpisov.
 

Obchodné podmienky

Predávajúci buď neumožňuje spotrebiteľom odstúpiť od zmluvy, alebo umožňuje odstúpiť od zmluvy, ale  len v deň objednávky. Na odstúpenie od zmluvy do 14 dní bez udania dôvodu nereaguje a pri vrátení tovaru, nevráti peniaze. Navyše, po realizácii platby za objednaný tovar, predávajúci prestane komunikovať.
 

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky preto odporúča spotrebiteľom dôkladne zvážiť svoje rozhodnutie zakúpiť si parfumy vo vyššie uvedených internetových obchodoch.
 

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky ďalej upozorňuje spotrebiteľov na skutočnosť, že kontrolná činnosť orgánov verejného zdravotníctva je v rámci ich kompetencií zameraná len na podnikateľské subjekty so sídlom na území Slovenskej republiky a nie sú oprávnené vymáhať platby za nedodaný respektíve vrátený tovar. V prípade ľubovoľného problému s podnikateľským subjektom z iného členského štátu Európskej únie majú spotrebitelia možnosť obrátiť sa na: Európske spotrebiteľské centrum v SR, Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky, Mlynské Nivy 44/A, 827 15 Bratislava, telefón: 02/4854 2317, 02/4853 2019, e-mail: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. , web: www.esc-sr.sk.
 

S pozdravom

Mgr. RNDr. MUDr. Ján Mikas, PhD.

hlavný hygienik Slovenskej republiky