Štatistika

Členovia : 5
Článkov : 3176
Počet zobrazení obsahu : 17914165
Ako sa chrániť pred kliešťom a ochoreniami prenášanými kliešťami Tlačiť E-mail
Tlačové správy
Piatok, 16. máj 2014 10:19

kliestJarné obdobie na Slovensku so sebou prináša aj aktivitu kliešťov, pričom v súčasnom období evidujeme ich zvýšený výskyt. Ako je známe, kliešte sa vyskytujú hlavne v tráve a v nízkych porastoch, vo vidieckych i mestských lokalitách. Pri prechode cez miesta ich výskytu môžu kliešte uštipnúť človeka, čím vzniká riziko možného prenosu infekcie, v prípade ak kliešť bol predtým infikovaný.

S cieľom zvýšiť prevenciu a informovanosť detí a dospelých, Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky v spolupráci s Európskym centrom pre prevenciu a kontrolu chorôb pripravil informačné letáky s tematikou Ako sa chrániť pred kliešťom a ochoreniami prenášanými kliešťami.

V letákoch je možné nájsť užitočné informácie pre širokú verejnosť, od základných informácií ako sú: čo je to kliešť, jeho vývoj, najčastejší výskyt až po informácie ako sa pred kliešťom chrániť, ako správne odstrániť a aké sú príznaky najčastejších ochorení prenášaných kliešťami – lymská borelióza a kliešťová encefalitída.

Príprava informačných letákov bola zameraná na dve cieľové skupiny a to na dospelých a deti. V informačnom letáku pre deti je možné prostredníctvom animovaných letákov motivovať deti k vlastnej ochrane pred kliešťom a tým pomôcť rodičom a učiteľom jednoduchšie kliešťa u dieťaťa nájsť a čo najskôr odstrániť.

Leták "Ako sa chrániť pred kliešťom - deti"
Reklamný prúžok

Leták "Ako sa chrániť pred kliešťom - verejnosť"
Reklamný prúžok