
Rada Európy je najstaršia medzinárodná politická organizácia Európy, ktorá bola založená 5. mája 1949 Londýnskou zmluvou.
Pokrýva široké spektrum oblastí od humanitných, ekonomických, sociálnych, zdravotníckych, mediálnych, vzdelávacích, ekologických, kultúrnych, eticko-filozofických ako aj oblasť demokratického politického systému. Základnými cieľmi Rady Európy je ochrana ľudských práv, posilňovanie pluralitnej demokracie a právneho štátu a v úsilí rozvíjať cezhraničné dohody na štandardizáciu sociálnych a právnych záležitostí a zvyšovať povedomie európskej identity založenej na spoločných hodnotách.
Rozhodnutia Rady sa vypracúvajú v rámci viac ako 150 pracovných skupín a výborov pozostávajúcich z delegátov z členských štátov.
Predstavitelia Úradu verejného zdravotníctva SR a regionálnych úradov verejného zdravotníctva sú zastúpení vo výboroch a pracovných skupinách RE, v rámci ktorých sa zúčastňujú na práci týchto komisií:
Výbor pre ochranu zdravia spotrebiteľov (CD-P-SC) Výbor expertov pre kozmetické výrobky (P-SC-COS) Výbor expertov pre baliace materiály pre potraviny a farmaceutické výrobky (P-SC-EMB) Codex Alimentarius – pracovná skupina pre pesticídy
Codex Alimentarius – pracovná skupina pre kontaminanty v potravinách
Codex Alimentarius – kódexový výbor pre aditívne látky v potravinách
Codex Alimentarius – kódexový výbor pre výživu a potraviny na osobitné výživové účely
Pracovná skupina pre životné prostredie
Pracovná skupina pre hluk v životnom prostredí
Pracovná skupina pre verejné zdravie - rozhodnutie Európskeho parlamentu a Rady o závažných cezhraničných ohrozeniach zdravia
Pracovná skupina pre potraviny a hygienu potravín
Pracovná skupina pre potraviny (prídavné látky, dietetické potraviny)
|