COVID-19

Dôležité a overené informácie o ochorení COVID-19 nájdete aj na webovej stránke:
https://www.korona.gov.sk/


Máte otázky? Napíšte nám:

korona_info_obrazok

Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.

korona_info_obrazok


Please, all information in English about novel coronavirus you can find on website:Odpovede na najčastejšie otázky súvisiace s ochorením COVID-19Call centrá, e-maily pre verejnosť:Letáky/Informačné materiály na stiahnutie:
Letáky COVID-19


Aktuálne platné rozhodnutia, režimové opatrenia, usmernenia:Užitočné informácie:Stanovisko Úradu verejného zdravotníctva SR k zasielaniu SMS správ po veľkonočných sviatkoch Tlačiť E-mail
Streda, 15 Apríl 2020 13:36

SMS správa s poďakovaním za dodržiavanie nariadených opatrení počas veľkonočných sviatkov je v mene Úradu verejného zdravotníctva SR zasielaná priebežne a plošne klientom všetkých štyroch mobilných operátorov. Uvedené technicky zabezpečovalo na základe požiadavky Ústredného krízového štábu SR Ministerstvo dopravy a výstavby SR, pod ktorého gesciu spadajú telekomunikácie.


Veľkonočné sviatky na Slovensku prebiehali v inom režime, ako sme boli doteraz zvyknutí a stretnutia s príbuznými sme si museli odoprieť, v spoločnej snahe čo najviac zamedziť šíreniu ochorenia COVID-19. Úrad verejného zdravotníctva SR a predstavitelia Ústredného krízového štábu SR sa chceli aj touto cestou poďakovať verejnosti a zároveň vyjadriť podporu, pretože mnohí disciplinovane dodržiavajú nariadené opatrenia, čo pomáha spomaľovať šírenie ochorenia COVID-19.

 
COVID-19: Celkovo 30.628 negatívnych vzoriek, potvrdených prípadov ochorenia 863, vyliečených 151 osôb Tlačiť E-mail
Streda, 15 Apríl 2020 13:09

Za včerajší deň (14.04.2020) pribudlo na Slovensku 28 ľudí s pozitívnym testovaním na ochorenie COVID-19. Podľa štatistík Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) bolo za včera 1411 vzoriek negatívnych. Celkový počet pacientov s negatívnym výsledkom je tak 30 628. Celkový počet pacientov s pozitívnym výsledkom je 863.


Z ochorenia COVID-19 sa na Slovensku doteraz vyliečilo podľa hlásení regionálnych úradov verejného zdravotníctva 151 ľudí. Celkovo 40 bolo hospitalizovaných a 111 sa vyliečilo v domácej izolácii.


Aktuálne je na Slovensku hospitalizovaných v súvislosti s novým koronavírusom podľa údajov NCZI 141 pacientov. V nemocniciach je s potvrdeným koronavírusom 67  ľudí, s podozrením na toto ochorenie 74. Na JIS sa aktuálne nachádza 5 pacientov, na pľúcnej ventilácii 4.

Čítať celý článok...
 
ÚVZ SR: Udržte si fyzickú aktivitu aj počas karantény Tlačiť E-mail
Streda, 15 Apríl 2020 13:05
 cvicenie
Zdroj: WHO

V súčasnosti sa v celom svete prijímajú opatrenia na zamedzenie šírenia nového koronavírusu. Jednou z najväčších výziev je prijatie nového životného štýlu v súvislosti s trávením väčšieho množstva času v domácom prostredí. Sedavé správanie a nízka úroveň fyzickej aktivity majú z dlhodobého hľadiska nepriaznivé účinky na zdravie, pohodu a kvalitu života jednotlivcov. Ani počas času stráveného doma by sme preto nemali zabúdať na fyzickú aktivitu, ktorá posilňuje imunitný systém a pomáha odolávať infekčným ochoreniam.


Svetová zdravotnícka organizácia WHO v tejto súvislosti vydala odporúčania pre udržanie fyzickej aktivity počas karantény

Upozornenie: tieto odporúčania sú určené ľuďom v karanténe bez akýchkoľvek príznakov alebo diagnózy akútneho respiračného ochorenia. Nemali by nahradiť lekárske poradenstvo v prípade zdravotného stavu.

Čítať celý článok...
 
Opatrenie ÚVZ SR – výnimka, skúšky, lekárske vysoké školy Tlačiť E-mail
Streda, 15 Apríl 2020 11:41

Opatrenie ÚVZ SR – výnimka, skúšky, lekárske vysoké školy (pdf)

 
Opatrenie ÚVZ SR – výnimka, skúšky, stredné školy Tlačiť E-mail
Streda, 15 Apríl 2020 11:41

Opatrenie ÚVZ SR – výnimka, skúšky, stredné školy (pdf)

 
ÚVZ SR: Hlavný hygienik SR u prezidentky SR v rámci spoločného stretnutia epidemiológov a ekonómov Tlačiť E-mail
Utorok, 14 Apríl 2020 19:29

Aktuálna epidemiologická situácia na Slovensku je podľa hlavného hygienika SR Jána Mikasa v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19 relatívne priaznivá. Slovensko patrí k štátom s najnižšou incidenciou spomínaného ochorenia.


„Epidemiologickú situáciu na Slovensku v súvislosti s ochorením COVID-19 podrobne sledujeme a vyhodnocujeme ju každý deň. Dôležité budú nasledujúce dva až tri týždne, tie ukážu ucelenejší vývoj chorobnosti v našej krajine,"
uviedol hlavný hygienik SR J. Mikas po spoločnom stretnutí epidemiológov a ekonómov u prezidentky SR Zuzany Čaputovej.


V uvedenom období sa bude dať lepšie predpovedať vývoj chorobnosti. V tomto čase by sa malo ukázať, ako verejnosť počas veľkonočných sviatkov dodržiavala nariadené opatrenia, bude i viac otestovaných osôb v rómskych osadách a karanténnych centrách. Podľa hlavného hygienika SR je dôležité sledovať situáciu v domovoch sociálnych služieb.


Doteraz narastajúci počet zachytených pozitívnych prípadov súvisí podľa hlavného hygienika SR aj s narastajúcim počtom osôb vracajúcich sa z cudziny, ktoré sú izolované v štátnych karanténnych zariadeniach. Nedochádza však k vytváraniu nových ohnísk – až do ukončenia izolácie a potvrdenia ich negativity ostávajú osoby v karanténnych zariadeniach.

Čítať celý článok...
 
Aktualizácia: Informácia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Bratislave o epidemiologickom šetrení v Domove sociálnych služieb a zariadení pre seniorov v Pezinku Tlačiť E-mail
Utorok, 14 Apríl 2020 14:11

Oproti včerajšiemu stavu (13.04.2020) bolo zaznamenaných ďalších 8 pozitívne otestovaných klientov (testy sa konali včera t.j. 13.04.2020). K dnešnému dňu budú otestovaní všetci klienti aj zamestnanci Domova sociálnych služieb a zariadenia pre seniorov v Pezinku. Rovnako bola otestovaná i všeobecná lekárka, ktorá ošetrovala klientov tohto zariadenia, s negatívnym výsledkom. Dnes bola ale hospitalizovaná na KIGM UNB Bratislava ďalšia klientka DSS.

Klienti zariadenia sú pod priebežným lekárskym dohľadom zabezpečeným lekármi UNB Bratislava.

Čítať celý článok...
 
COVID-19: Celkovo 29.217 negatívnych vzoriek, potvrdených prípadov ochorenia 835, vyliečených 113 osôb Tlačiť E-mail
Utorok, 14 Apríl 2020 13:58

Na Slovensku v pondelok (13.04.2020) pribudlo 66 nových prípadov ochorenia COVID-19, medzi ktorými je započítaných aj 43 klientov a päť zamestnancov DSS Pezinok, o ktorých už včera informoval Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Bratislave.


Celkovo je tak na Slovensku 835 ľudí pozitívnych na ochorenie COVID-19. Laboratóriá vyšetrili 1302 vzoriek, z toho 1236 bolo negatívnych. Počet testov s negatívnym výsledkom tak na Slovensku dosiahol 29 217.


Aktuálne je podľa štatistík Národného centra zdravotníckych informácií hospitalizovaných 121 pacientov, z toho u 46 bol nový koronavírus potvrdený, v 75 prípadoch sa čaká na výsledok testov. V slovenských nemocniciach sú s ochorením COVID-19 na jednotke intenzívnej starostlivosti štyri osoby, štyria pacienti potrebujú umelú pľúcnu ventiláciu.


Na Slovensku zatiaľ nie je podľa hlavného hygienika SR Jána Mikasa potvrdený explicitný prípad komunitného šírenia nového koronavírusu.

Dobrá správa!

Podľa štatistík regionálnych úradov verejného zdravotníctva v SR sa z ochorenia COVID-19 podarilo vyliečiť spolu 113 ľuďom na Slovensku.  Z toho bolo 33 hospitalizovaných a 80 sa liečilo v domácej izolácii.

Čítať celý článok...
 
Informácia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Bratislave o epidemiologickom šetrení v Domove sociálnych služieb a zariadení pre seniorov v Pezinku Tlačiť E-mail
Pondelok, 13 Apríl 2020 17:16

V nedeľu (12.04.2020) boli otestovaní na prítomnosť nového koronavírusu 78 klientov a 25 príslušníkov personálu Domova sociálnych služieb a zariadenia pre seniorov na Hrnčiarskej 37 v Pezinku. Na základe zaslaných laboratórnych výsledkov z Národného referenčného centra pre chrípku na Úrade verejného zdravotníctva SR zo dňa 13.04.2020 Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Bratislave konštatuje že:

  • 5 zamestnancov a 42 klientov je pozitívnych na COVID-19,

  • pričom ale ďalších 36 zamestnancov a 9 klientov má byť v najbližšom čase otestovaných,

  • 7 klientov (z toho 6 žien a 1 muž) zo spomínaného zariadenia je v súčasnosti hospitalizovaných na KIGM UNB Bratislava

Čítať celý článok...
 
COVID-19: Celkovo 27.981 negatívnych vzoriek, potvrdených prípadov ochorenia 769, vyliečených 107 osôb Tlačiť E-mail
Pondelok, 13 Apríl 2020 13:59

Na Slovensku za uplynulý deň (12.04.2020) pribudlo 27 nových prípadov ochorenia COVID-19. Celkovo evidujeme 769 pozitívnych ľudí. Laboratóriá vyšetrili 1324 vzoriek, z toho 1297 bolo negatívnych. Počet testov s negatívnym výsledkom tak na Slovensku dosiahol 27 981.


Aktuálne je podľa štatistík Národného centra zdravotníckych informácií

(NCZI) hospitalizovaných 121 pacientov, z toho u 48 bol nový koronavírus potvrdený, v 73 prípadoch sa čaká na výsledok testov.


V slovenských nemocniciach je s ochorením COVID-19 na jednotke intenzívnej starostlivosti päť osôb, štyria pacienti potrebujú umelú pľúcnu ventiláciu.

Z ochorenia COVID-19 sa doteraz na Slovensku podarilo vyliečiť 107 osobám.

Ide o významný nárast z dôvodu, že regionálne úrady verejného zdravotníctva v SR nahlásili kompletný sumár vyliečených osôb aj z domácich karantén. Ministerstvo zdravotníctva SR doteraz disponovalo hláseniami vyliečených osôb, ktoré boli hospitalizované v nemocniciach. Zo 107 vyliečených osôb bolo 31 hospitalizovaných, v domácej karanténe bez nutnosti hospitalizácie sa vyliečilo zatiaľ  na Slovensku 76 ľudí.

Čítať celý článok...
 
COVID-19 na Slovensku: Analýza/prehľad aktuálnej situácie k 8.4.2020 Tlačiť E-mail
Nedeľa, 12 Apríl 2020 18:57

Analýzy prípadov ochorení COVID-19 sú uskutočnené na základe epidemiologického vyšetrenia regionálnymi úradmi verejného zdravotníctva v SR.
Zdroj  údajov: Epidemiologický informačný systém EPIS

Spracovali:
RÚVZ Banská Bystrica – Mária Avdičová, Jana Námešná
RÚVZ Trenčín – Mária Štefkovičová

 

Do analýzy boli zahrnuté prípady  ochorení na základe pozitívnych testov, ktoré boli spracované v IS EPIS do 8.4.2020 vrátane (697 prípadov). Ide o prípady izolované na infekčných oddeleniach, v domácej izolácii a prípady izolované v štátnych karanténnych zariadeniach.

Čítať celý článok...
 
Viac článkov...
<< Začiatok < Dozadu 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dopredu > Koniec >>

Stránka 9 z 20