Informácia HS Majonéza- nevyhovujúci výrobok PDF Tlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Pondelok, 07 December 2015 11:38

Dňa 3. 12. 2015 bola Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky zaslaná Rýchlym výstražným systémom pre potraviny a krmivá (RASFF) informácia z Českej republiky o nevyhovujúcom výrobku HS Majonéza. Výrobky boli distribuované z centrálneho skladu Makro Cash and Carry ČR s.r.o. (spoločný pre ČR a SR) na prevádzky Metro Cash and Carry SR s.r.o.. Jedná sa o uvedené produkty s dátumom minimálnej trvanlivosti medzi 27/01/2016 a 19/2/2016, v ktorých bolo na základe sťažnosti zákazníka identifikované mikrobiologické nebezpečenstvo, nie je však spresnené, akého charakteru.

  • HS Majonéza 70 % olej 5 kg - 498 ks

  • HS Majonéza 70 % olej 10 kg - 517 ks

  • HS Majonéza 70 % olej 1300 ml - 456 ks

     

Podľa poskytnutých informácií si predmetné nevyhovujúce výrobky v SR zakúpilo viac ako 580 zákazníkov, prevažne zariadenia spoločného stravovania. Podľa informácií z Českej republiky všetci zákazníci, ktorí si zakúpili aspoň jedno balenie výrobku "HS Majonéza 70 % oleja", boli o situácii informovaní SMS, e-mailom alebo písomne. Oznámenie bolo tiež vyvesené na internetových stránkach spoločnosti (www.metro.sk/vyzva) a na reklamačnej recepcii vo všetkých veľkoobchodných strediskách. Zákazníci boli vyzvaní, aby okrem vrátenia výrobku zlikvidovali i produkty vyrobené z daných šarží majonéz.

Podľa oznámenia na internetových stránkach spoločnosti METRO pri týchto výrobkoch došlo k chybe vo výrobe a majú nevyhovujúce organoleptické a mikrobiologické vlastnosti. Spoločnosť METRO už všetky výrobky stiahla z predaja. Daný výrobok je potrebné zlikvidovať alebo vrátiť späť do akéhokoľvek veľkoobchodného strediska METRO do 31.12.2015.


majoneza
prof. MUDr. Ivan Rovný, PhD., MPH

hlavný hygienik Slovenskej republiky