Kto je prítomný

Máme online 766 hostí 

Štatistika

Členovia : 4
Článkov : 2793
Počet zobrazení obsahu : 14077090

Leták – Zdravie vo vašich rukách

Reklamný prúžok

Leták - Zdravý tanier

Reklamný prúžok

Leták - Čo by ste mali vedieť o ftalátoch

Reklamný prúžok

Leták - Salmonelóza a exotické zvieratá

Reklamný prúžok

Ako sa chrániť pred kliešťom - deti

Reklamný prúžok

Ako sa chrániť pred kliešťom - verejnosť

Reklamný prúžok

SAR PES TE ARAKHEL LE KLIEŠŤOSTAR

Reklamný prúžok

Leták - Od srdca k srdcu

Reklamný prúžok

SAR TE NA CHUDEL E CHRIPKA

Reklamný prúžok

Leták - Hemoragická horúčka Ebola - september

Reklamný prúžok

Leták - Soľ nie je nad zlato

Reklamný prúžok

Pexeso : zdravé a nezdravé potraviny

Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok

Dotazníky a tlačivá

Kalendár

posledný mesiac júl 2020 budúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
week 27 1 2 3 4 5
week 28 6 7 8 9 10 11 12
week 29 13 14 15 16 17 18 19
week 30 20 21 22 23 24 25 26
week 31 27 28 29 30 31

Očkovací kalendár na rok 2020

Reklamný prúžok

Význam očkovania – Choroby, ktorým môžeme vďaka očkovaniu predchádzať

Reklamný prúžok

Leták - Ako predísť chrípke

Reklamný prúžok

Leták - Chrípka

Reklamný prúžok

Leták - Chrípka seniori

Reklamný prúžok

Leták - Chrípka zdravotníci

Reklamný prúžok

Leták - Preplávajme bezpečne letom

Reklamný prúžok

Leták - Kúpte sa pri bazéne zdravšie

Reklamný prúžok

Akrylamid v potravinách

Reklamný prúžok

Výživovo-pohybové koleso

Reklamný prúžok

Osýpky sú vážne ochorenie

Reklamný prúžok

Leták - Syfilis

Reklamný prúžok

Leták - Päť zásad pre bezpečnejšie potraviny

Reklamný prúžok

Leták "Pre Vaše zdravie, pre Vás"

Reklamný prúžok

Úrad verejného zdravotníctva SR jeho činnosti a aktivity

Reklamný prúžok

Leták - Čo znamenajú symboly a značky na plastových obalových materiáloch

Reklamný prúžok
Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky
ÚVZ SR: Stanovisko k „pendlerom“ a zdravotníckym pracovníkom zo zahraničia Tlačiť E-mail
Nedeľa, 26 Apríl 2020 13:30

Úrad verejného zdravotníctva SR denne sleduje a vyhodnocuje epidemiologickú situáciu na Slovensku a v okolitých krajinách vo výskyte ochorenia COVID-19 a prispôsobuje tomu rozhodnutia v záujme čo najviac zamedziť jeho šíreniu. V čase, keď sa rozhodovalo o opatreniach vo vzťahu k „pendlerom“ či zdravotníckemu personálu zo zahraničia, vývoj  chorobnosti ochorenia COVID-19 v okolitých krajinách nebol optimálny.


Epidemiologická situácia v okolitých krajinách je však v posledné dni priaznivá a hlavný hygienik SR sa preto rozhodol, že na rokovaní Ústredného krízového štábu SR navrhne úpravu v opatrení ÚVZ SR pri ohrození verejného zdravia zo dňa 17.04.2020 vo vzťahu k „pendlerom“, zdravotníckym pracovníkom a pracovníkom sociálnych služieb tak, aby mali pri vstupe na územie Slovenskej republiky zjednodušené podmienky.

Čítať celý článok...
 
NOVÉ ZVEREJŇOVANIE ŠTATISTÍK V SÚVISLOSTI S OCHORENÍM COVID-19 Tlačiť E-mail
Štvrtok, 23 Apríl 2020 11:31

OD stredy 22. apríla 2020, bude z iniciatívy Úradu vlády SR zverejňovať permanentný krízový štáb komplexné informácie a štatistiky týkajúce sa testovaných ľudí na ochorenie COVID-19 každý deň vrátane sviatkov či víkendov v dopoludňajšom čase, teda o cca 10.00 hodine, na stránke www.korona.gov.sk. Informácie tak budú mať na jednom mieste k dispozícii rovnako médiá, ako aj verejnosť, pod nadpisom: Koronavírus na Slovensku v číslach.


Štatistické údaje či grafy, ktoré budú k dispozícii, znamenajú aj posun v prehľadnosti zverejňovaných informácií o pandemickej situácii v SR.

Záujemcovia na stránke nájdu tieto základné údaje a informácie:

  1. celkový počet vykonaných ukončených laboratórnych testov v SR; informáciu, koľko výsledkov testov (aj pozitívnych, aj negatívnych) pribudlo za predchádzajúci deň,

  2. celkový počet ľudí v SR, ktorí boli pozitívne diagnostikovaní; prírastok za predchádzajúci deň,

  3. celkový počet úmrtí v SR; prírastok v úmrtiach za predchádzajúci deň,

  4. celkový počet vyliečených pacientov v SR; prírastok vyliečených pacientov za predchádzajúci deň,

  5. počet hospitalizovaných pacientov s príznakmi COVID-19 v SR celkom

  6. počet hospitalizovaných pacientov s už pozitívnym testom na COVID-19. Pri tomto údaji budeme rozdeľovať údaje o hospitalizovaných pacientoch na jednotkách intenzívnej starostlivosti a hospitalizovaných pacientov s napojením na umelú pľúcnu ventiláciu.

Čítať celý článok...
 
Informácia o výskyte škodlivého výrobku – výživový doplnok obsahujúci anabolické steroidy Tlačiť E-mail
Pondelok, 27 Apríl 2020 12:49

foto_sDňa 24. 4. 2020 bola Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky zaslaná z Odboru bezpečnosti potravín a výživy na Ministerstve pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR  informácia o zisteniach Státní zemědělské a potravinářské inspekci (SZPI) v ČR. SZPI zistila dve nevyhovujúce šarže výživového doplnku SPARTAN značky „WARRIOR LABS“, 90 caps. Laboratórnou analýzou bola preukázaná vo výrobkoch prítomnosť anabolických steroidov a ďalších nepovolených látok, ako napr.: androstandion, boldenon, testosteron, l-dehydroandrostenedion, chlordehydromethyltestosteron a clostebol.

Jednalo sa o nasledovné šarže predmetného výrobku:

-          EXP: 21.02.2020 (batch): 07651,

-          EXP: 21.02.2020, (batch): 07557.
 

Výrobcom výživového doplnku je spoločnosť WARRIOR LABS, 564 WedgeLn., Fernley, 89408 Nevada, USA.

Čítať celý článok...
 
Odporúčané postupy ÚVZ SR pre zber a likvidáciu odpadu vznikajúceho pri testovaní klinických vzoriek rýchlotestami na laboratórnu diagnostiku SARS-Cov-2 Tlačiť E-mail
Pondelok, 27 Apríl 2020 12:16

Odpad z pracovísk sa zbiera denne a separovane. Biologicky kontaminovaný odpad sa skladuje vo vyhradenom priestore najviac 7 dní, v priestore vybavenom chladiacim zariadením najviac 14 dní, o čom sa vedie písomná evidencia. Je potrebné dbať, aby nedochádzalo k jeho zneužitiu, odcudzeniu a aby k nemu nemali prístup nepovolané osoby napr. deti, i.v. narkomani a pod.

Klasifikácia odpadov zo zdravotníckych zariadení podľa katalógu odpadov:

180101  -  ostré predmety okrem 180103 (biologicky nekontaminované)                O

180103  -  odpady, ktorých zber a zneškodňovanie podlieha osobitným                 N

požiadavkám u hľadiska prevencie nákazy (biologicky kontaminovaný odpad)


N - nebezpečný odpad     O - ostatný odpad


Zariadenia, ktoré produkujú ostrý a nebezpečný (biologicky kontaminovaný) odpad, sú  povinné nakladať s odpadom v zmysle Zákona o odpadoch. Vykonávajú separovaný zber odpadu. Spravidla uzatvárajú zmluvu na odber (odvoz) a zneškodňovanie nebezpečného odpadu s fyzickou osobou oprávnenou na podnikanie vlastniacou koncesnú listinu na vykonávanie koncesnej živnosti v oblasti nakladania s odpadmi.

Čítať celý článok...
 
ÚVZ SR: Odborné odporúčanie pre prevádzku vysokých škôl počas trvania epidémie COVID 19 Tlačiť E-mail
Pondelok, 27 Apríl 2020 08:00

V súvislosti s aktuálnou epidemiologickou situáciou vyplynula zo strany Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR požiadavka usmerniť krízovú prevádzku vysokých škôl na Slovensku. Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky ako príslušný orgán štátnej správy na úseku verejného zdravotníctva podľa § 3 ods. 1 písm. b) a § 5 ods. 4 písm. h) zákona č. 355/2007 Z. z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia  a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej len „zákon č. 355/2007 Z. z.“) z dôvodu vyhlásenia mimoriadnej situácie na území Slovenskej republiky vládou Slovenskej republiky uznesením vlády Slovenskej republiky č. 111 z 11.03.2020 a pandémie ochorenia COVID-19 vyhlásenej dňa 11.03.2020 generálnym riaditeľom Svetovej zdravotníckej organizácie nariadil podľa § 48 ods. 4 písm. e) zákona č. 355/2007 Z. z. opatrenie ÚVZ SR pri ohrození verejného zdravia č. OLP/3171/2020 zo dňa 15.4.2020, ktorým  umožňuje skončenie štúdia a konanie sa štátnych skúšok na vysokých školách a univerzitách zdravotníckeho zamerania v dennej i externej forme štúdia za dodržania protiepidemických opatrení.

Čítať celý článok...
 
Odporúčané postupy v prípade osôb s opakovaným pozitívnym laboratórnym výsledkom na COVID-19 v karanténnych zariadeniach Tlačiť E-mail
Sobota, 25 Apríl 2020 19:16

Odporúčané postupy v prípade osôb s opakovaným pozitívnym laboratórnym výsledkom na COVID-19 v karanténnych zariadeniach (pdf)

 
RÚVZ/ÚVZ SR: Uvoľňujeme karanténne opatrenia v Bystranoch Tlačiť E-mail
Sobota, 25 Apríl 2020 16:22

V obci Bystrany sa dnešným dňom od 15:00 uvoľňujú v osade karanténne opatrenia v súvislosti s nedávno potvrdenými prípadmi ochorenia COVID-19. Miestne obyvateľstvo zodpovedne dodržiavalo nariadené protiepidemické opatrenia, a tak je možné odkarantenizovať lokalitu už po 16 dňoch. Testované osoby mali dvakrát po sebe výsledky testov s negatívnym výsledkom. Ochorenie COVID-19 bolo do lokality zanesené v rámci importovaných prípadov z Veľkej Británie, kde časť miestnych dochádza za prácou.


"Uvoľnenie karanténnych opatrení po 16 dňoch je pozitívna správa, ďakujem miestnym obyvateľom za disciplinované dodržiavanie nariadených opatrení a za maximálne nasadenie všetkých zainteresovaných zložiek v teréne - Regionálnemu úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Spišskej Novej Vsi, Ozbrojeným silám SR, koordinátorom splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity, organizácii Zdravé regióny i mnohým ďalším dobrovoľníkom za profesionálne odvedenú prácu a mimoriadne ľudský a citlivý prístup v tejto náročnej situácii,"
povedal hlavný hygienik SR Ján Mikas.

Čítať celý článok...
 
Opatrenie ÚVZ SR, ktorým sa mení opatrenie ÚVZ SR č. OLP/3461/2020 zo dňa 21.04.2020 vo veci vymedzenia času nákupu pre osoby staršie ako 65 rokov Tlačiť E-mail
Piatok, 24 Apríl 2020 17:03

Opatrenie ÚVZ SR, ktorým sa mení opatrenie ÚVZ SR č. OLP/3461/2020 zo dňa 21.04.2020 vo veci vymedzenia času nákupu pre osoby staršie ako 65 rokov. (pdf)

 
ÚVZ SR: Stanovisko k vyhradenému nákupnému času pre seniorov Tlačiť E-mail
Piatok, 24 Apríl 2020 15:00

Opatrenie Úradu verejného zdravotníctva SR č. OLP/3461/2020 s účinnosťou od 22.04.2020 vydané na základe rozhodnutia Ústredného krízového štábu SR a v súlade so stanoviskom konzília odborníkov upravuje vyhradený nákupný čas pre seniorov nad 65 rokov so zámerom ochrany ich zdravia v tejto náročnej situácii.


Vyhradený nákupný čas pre seniorov nad 65 rokov v čase od 9:00 do 11:00 od pondelka do piatka bol stanovený aj vzhľadom na postupné uvoľňovanie činnosti prevádzok – predpokladá sa zvýšený pohyb ľudí na verejnosti, čo pre seniorov predstavuje vážne riziko.


Situácia z praxe: Seniori sa do 9:00 napríklad pri ceste na nákup alebo v obchodoch stretávajú s ľuďmi idúcimi do práce. Pokiaľ ide o skrátenie nákupného času do 11:00 v pracovných dňoch a zrušenie vyhradeného času v sobotu - reflektovalo sa aj na potreby z praxe, aby v ostatných nákupných hodinách nedochádzalo k neprimeranej koncentrácii osôb pod 65 rokov, najmä v rámci obedných prestávok počas pracovných dní. V prípade soboty sa zohľadnila skutočnosť skrátených otváracích hodín takýchto prevádzok a potreba niektorých skupín pracujúcich ľudí nakúpiť si v tomto čase.

Čítať celý článok...
 
Usmernenie k Opatreniu ÚVZ SR č. OLP/3461/2020 - prevádzka vonkajších športovísk pre bezkontaktný šport Tlačiť E-mail
Štvrtok, 23 Apríl 2020 21:40

Usmernenie k Opatreniu ÚVZ SR č. OLP/3461/2020 - prevádzka vonkajších športovísk pre bezkontaktný šport (pdf)

 
Opatrenie Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky pri ohrození verejného zdravia - otvorenie prevádzok režimové opatrenia Tlačiť E-mail
Utorok, 21 Apríl 2020 21:27

Opatrenie Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky pri ohrození verejného zdravia - otvorenie prevádzok režimové opatrenia (pdf)

 
<< Začiatok < Dozadu 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dopredu > Koniec >>

Stránka 10 z 93