Kto je prítomný

Máme online 116 hostí 

Štatistika

Členovia : 4
Článkov : 2244
Počet zobrazení obsahu : 9793094

Leták - Salmonelóza a exotické zvieratá

Reklamný prúžok

Leták - Zdravý tanier

Reklamný prúžok

Ako sa chrániť pred kliešťom - deti

Reklamný prúžok

Ako sa chrániť pred kliešťom - verejnosť

Reklamný prúžok

SAR PES TE ARAKHEL LE KLIEŠŤOSTAR

Reklamný prúžok

SAR TE NA CHUDEL E CHRIPKA

Reklamný prúžok

Leták - Od srdca k srdcu

Reklamný prúžok

Leták - Hemoragická horúčka Ebola - október

Reklamný prúžok

Leták - Hemoragická horúčka Ebola - september

Reklamný prúžok

Bezpečný návrat domov

Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok

Dotazníky a tlačivá

Kalendár

posledný mesiac marec 2019 budúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
week 9 1 2 3
week 10 4 5 6 7 8 9 10
week 11 11 12 13 14 15 16 17
week 12 18 19 20 21 22 23 24
week 13 25 26 27 28 29 30 31

Očkovací kalendár na rok 2018

Reklamný prúžok

Akrylamid v potravinách

Reklamný prúžok

Výživovo-pohybové koleso

Reklamný prúžok

Leták - Ako predísť chrípke

Reklamný prúžok

Osýpky sú vážne ochorenie

Reklamný prúžok

Leták - Syfilis

Reklamný prúžok

Leták - Päť zásad pre bezpečnejšie potraviny

Reklamný prúžok

Leták "Pre Vaše zdravie, pre Vás"

Reklamný prúžok

Úrad verejného zdravotníctva SR jeho činnosti a aktivity

Reklamný prúžok

Leták - Diabetes mellitus alebo cukrovka

Reklamný prúžok

Leták - Kúpte sa pri bazéne zdravšie

Reklamný prúžok

Leták - Dýchajme zdravý vzduch

Reklamný prúžok

Leták - Chrípka

Reklamný prúžok

Leták - Chrípka seniori

Reklamný prúžok

Leták - Chrípka zdravotníci

Reklamný prúžok

Leták - Čo znamenajú symboly a značky na plastových obalových materiáloch

Reklamný prúžok
Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky
ÚVZ SR: Radíme, ako s prvákmi spoločne zvládnuť nástup do školy Tlačiť E-mail
Pondelok, 03 September 2018 10:10

school_toolsNástup dieťaťa do prvej triedy je dôležitý medzník nielen v živote samotného dieťaťa, ale i celej rodiny. Preto by mal prinášať pozitívne zážitky. Ako to spoločne zvládnuť, čomu sa vyhnúť a na čo sa pripraviť? Na tieto ako i ďalšie otázky odpovedala doc. MUDr. Jana Hamade, PhD., vedúca Odboru hygieny detí a mládeže Úradu verejného zdravotníctva SR.


Na čo mám ako rodič myslieť pri príprave dieťaťa pred nástupom do prvej triedy?

Každý nástup do školy je individuálna vec a môže sa stať, že nie u každého dieťaťa bude úplne bezproblémový. Dôležité je, byť dieťaťu oporou a veriť, že to zvládne. Dieťa je nevyhnutné pripraviť na školu formou spoločných rozhovorov, napríklad vysvetliť, čo ho v škole čaká, objasniť mu, že škola má iné pravidlá a organizáciu dňa ako škôlka, že ako školák bude mať aj zodpovednosť a do školy sa chodiť musí. Dieťa možno posmeliť tým, že v škole si nájde nových kamarátov a naučí sa veľa zaujímavého.

Čítať celý článok...
 
Aktualizácia stavu prírodných a umelých kúpalísk počas kúpacej sezóny 2018 (35. týždeň) Tlačiť E-mail
Piatok, 31 August 2018 11:52

funRegionálne úrady verejného zdravotníctva (ďalej len „RÚVZ“) aj v 35. kalendárnom týždni vykonávali na prevádzkovaných prírodných i umelých kúpaliskách štátny zdravotný dozor (ďalej len „ŠZD“) a pokračovali v monitorovaní kvality vody na kúpanie na prírodných vodných plochách s neorganizovanou rekreáciou a bez prevádzkovateľa.

Počas 35. týždňa dochádzalo v niektorých okresoch k postupnému ukončovaniu prevádzok sezónnych kúpalísk a bazénov. Z dôvodu chladnejšieho počasia bola v porovnaní s minulým týždňom návštevnosť na mnohých kúpaliskách znížená.

Čítať celý článok...
 
ÚVZ SR: Nové prípady osýpok pribúdajú v rámci prebiehajúcej epidémie v okrese Michalovce už iba sporadicky, epidemiológovia situáciu naďalej monitorujú Tlačiť E-mail
Piatok, 31 August 2018 10:07

Nové prípady ochorenia na osýpky v okrese Michalovce pribúdajú už iba sporadicky, v priemere ide o jeden až dva prípady chorých denne. Prijatie doterajších protiepidemických opatrení hodnotia epidemiológovia ako účinné, pokles ochorení na osýpky je podľa nich viditeľný, a to z hľadiska klesajúceho počtu nových prípadov ako aj z hľadiska geografického ohraničenia epidémie, keďže sa epidémia nerozšírila od ohniska do vzdialenejších okresov Slovenska.


Od 7.5. do 31.8. 2018 bolo v okresoch Michalovce a Sobrance hlásených spolu 428 prípadov ochorení, z toho v michalovskom okrese 414 a v sobraneckom okrese 14 prípadov. V rámci protiepidemických opatrení bolo proti osýpkam na východe Slovenska zaočkovaných vyše 5 300 osôb.

Čítať celý článok...
 
ÚVZ: Podeľte sa s nami o vaše skúsenosti, pomôže nám to pri znižovaní zdravotných rizík spojených s kvalitou vody na kúpanie Tlačiť E-mail
Štvrtok, 30 August 2018 13:25

dotaznik_vody_na_kupanieÚrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky (SR) zbiera v týchto týždňoch prostredníctvom anonymného dotazníka na webe údaje o ochoreniach a zdravotných ťažkostiach súvisiacich s nevyhovujúcou kvalitou vody na kúpanie, a to na prírodných vodných plochách a kúpaliskách.


Budeme vám preto vďační, ak si nájdete na zodpovedanie otázok niekoľko minút času (k dotazníku sa dostanete kliknutím na obrázok v tomto texte alebo kliknutím na link na konci textu). Poskytnuté údaje nám poslúžia k zmapovaniu a vyhodnoteniu situácie týkajúce sa výskytu ochorení súvisiacich s kvalitou vody na kúpanie a pobytom na kúpaliskách v Slovenskej republike. Získané údaje budú podkladom pri určovaní postupov pre zníženie zdravotných rizík spojených s kvalitou vody na kúpanie.

Čítať celý článok...
 
ÚVZ SR: Rady rodičom pred začiatkom nového školského roka Tlačiť E-mail
Utorok, 28 August 2018 11:19

back_to_schoolKúpu vhodných prezúvok či školskej tašky netreba pred začiatkom školského roka podceniť. Nesprávny výber obuvi či aktovky môžu dieťaťu spôsobiť zdravotné problémy. Rodič by mal venovať pozornosť aj výberu potravín a nápojov pri príprave desiatej. Ak je kvalitná, dokáže telu dodať optimálne množstvo výživných látok a vitamínov.


Vyberte správnu školskú tašku

Pri výbere školskej tašky treba zohľadniť predovšetkým hmotnosť dieťaťa, ale aj ergonomické tvarovanie a materiál, z ktorého je taška vyrobená. Najmä najmenší školáci nosievajú neraz tašky, ktoré sú oveľa ťažšie ako by mali byť vzhľadom na ich vek. ,,Nadmerná záťaž z tašky zvyšuje riziko chybného držania tela a vzniku skoliózy. Ak sa nelieči včas, môže sa chrbtica poškodiť tak, že sa v dospelom veku už nebude dať napraviť,“ upozornila doc. MUDr. Jana Hamade, PhD., vedúca Odboru hygieny detí a mládeže Úradu verejného zdravotníctva SR. Rodič by mal pravidelne kontrolovať, či dieťa v školskej aktovke nenosí zbytočnosti.

Čítať celý článok...
 
Aktualizácia stavu prírodných a umelých kúpalísk počas kúpacej sezóny 2018 (34. týždeň) Tlačiť E-mail
Piatok, 24 August 2018 12:16

sunglassesRegionálne úrady verejného zdravotníctva (ďalej len „RÚVZ“) aj v 34. kalendárnom týždni vykonávali na prevádzkovaných prírodných i umelých kúpaliskách štátny zdravotný dozor (ďalej len „ŠZD“). Taktiež pokračovali v monitorovaní kvality vody na kúpanie na prírodných vodných plochách s neorganizovanou rekreáciou a bez prevádzkovateľa.

Návštevnosť na mnohých kúpaliskách bola vzhľadom na priaznivé počasie vysoká.

Čítať celý článok...
 
Informácia pre spotrebiteľov Tlačiť E-mail
Utorok, 21 August 2018 10:58

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky zaznamenal v roku 2018 zvýšený nárast podaní spotrebiteľov proti internetovým obchodom www.theperfumeshop.world, www.parfumy.website a www.vonnyparfum.club, ktoré v slovenskej verzii ponúkajú napodobeniny parfumov výrobcov známych svetových značiek. V podmienkach predaja uvádzajú, že vyobrazené originálne parfumy na stránke slúžia výlučne pre porovnanie a predajca nie majiteľom ich licencií. Z dostupných informácií a z priložených podkladov od spotrebiteľov vyplýva, že obchody sú zaregistrované v Paname a ich prevádzkovateľom je spoločnosť Global Distribution Solutions, Wells Fargo Tower, 2200 Concord Pike, Wilmington DE 19803, USA. Z obsahu spotrebiteľských podaní vyplýva, že sľubované luxusné parfumy sú v skutočnosti parfumované vody, naplnené v jednoduchých „low cost“ fľaštičkách, zabalené v  papierovom obale bez celofánového prebalu, označené iba číslom vône bez povinných údajov podľa článku 19 nariadenia (ES) č. 1223/2009 o kozmetických výrobkoch. Predávajúci síce umožňuje spotrebiteľom odstúpiť od zmluvy, ale len v deň objednávky, nereaguje na odstúpenie od zmluvy do 14 dní bez udania dôvodu a pri vrátení tovaru, nevráti peniaze. Navyše, po realizácii platby za objednaný tovar s predávajúcim nie je možné komunikovať.

Čítať celý článok...
 
Informácia o výskyte nevyhovujúceho výrobku – hrnček sklo s dekorom kávy, 200 ml Tlačiť E-mail
Pondelok, 20 August 2018 11:46

hrncek_s_dekorom_kavy2Dňa 20. 8. 2018 obdržal Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky na základe vykonaných kontrol na trhu v SR orgánmi verejného zdravotníctva oznámenie o nevyhovujúcom výrobku - hrnček sklo s dekorom kávy, 200 ml, EAN kód: 8581390760702, výrobca: neuvedený, ktorý bol odobratý v obchodnej sieti.

Podľa skúšok vykonaných Národným referenčným laboratóriom pre materiály prichádzajúce do kontaktu s potravinami v Poprade, výrobok v parametri obsah kadmia (Cd) a olova (Pb) vo výluhu vzorky (ústny okraj) do 4 % kyseliny octovej za podmienok testu presahuje limitné hodnoty uvedených ťažkých kovov, čím nespĺňa požiadavky  Výnosu Ministerstva pôdohospodárstva SR a Ministerstva zdravotníctva SR č. 1799/2003 – 100, ktorým sa vydáva hlava Potravinového kódexu Slovenskej republiky upravujúca materiály a predmety určené na styk s potravinami, zároveň nespĺňa požiadavky čl. 3 nariadenia EP a Rady (ES) č. 1935/2004 o materiáloch a predmetoch určených na styk s potravinami.

Čítať celý článok...
 
Aktualizácia stavu prírodných a umelých kúpalísk počas kúpacej sezóny 2018 (33. týždeň) Tlačiť E-mail
Piatok, 17 August 2018 11:56

young_swimmerRegionálne úrady verejného zdravotníctva (ďalej len „RÚVZ“) aj v 33. kalendárnom týždni vykonávali štátny zdravotný dozor (ďalej len „ŠZD“) na umelých i prírodných kúpaliskách a z bazénov odoberali na laboratórne vyšetrenie kontrolné vzorky vody na kúpanie. V prípade zistenia nedostatkov na kúpaliskách ukladali opatrenia na ich odstránenie. RÚVZ pokračovali aj v monitorovaní kvality vody na kúpanie na vybraných prírodných vodných plochách s neorganizovanou rekreáciou a bez prevádzkovateľa.

Návštevnosť na mnohých kúpaliskách bola v porovnaní s minulým týždňom nižšia.

Čítať celý článok...
 
Informácia o nevyhovujúcom výrobku – migrácia primárnych aromatických amínov z polievkovej naberačky pôvodom z Číny Tlačiť E-mail
Štvrtok, 16 August 2018 08:09

gizmo_foto1sDňa 8. 8. 2018 bolo Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky Rýchlym výstražným systémom pre potraviny a krmivá (RASFF) zaslané varovné oznámenie č. 2018.1720 –  migrácia primárnych aromatických amínov z polievkovej naberačky pôvodom z Číny: polievková plastová naberačka Superkelle - GIZMO, šarža BG-3244, pôvod Čína.

V nadväznosti na uvedené odporúčame spotrebiteľom, aby predmetný výrobok nekupovali, už zakúpený výrobok nepoužívali, prípadne ho vrátili späť do miesta predaja.

Čítať celý článok...
 
ÚVZ SR: Nebezpečné kozmetické výrobky 15.8.2018 Tlačiť E-mail
Streda, 15 August 2018 13:48

Logo_RAPEXÚrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky upozorňuje na výskyt nebezpečných výrobkov v Európskej únii, ktoré nahlásili do systému RAPEX (rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky) kontrolné orgány v Chorvátsku, Francúzsku a v Nemecku.

 

Ide o nasledujúce výrobky:

 

 

1. hlásenie č. 1120/18

názov: Bright Red – červená farba na tetovanie

značka: Intenze

výrobná dávka: SS258, art. st 1007BR, expiry date: 31. 07. 2022

krajina pôvodu: USA

výrobca: Intenze Products Inc, 215 Routh 17 South, Rochelle Park, New Jersey, United States

popis: 30 ml, plastová fľaška s červenou farbou na tetovanie, viď obrázok

Čítať celý článok...
 
<< Začiatok < Dozadu 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dopredu > Koniec >>

Stránka 9 z 57