Kto je prítomný

Máme online 128 hostí 

Štatistika

Členovia : 4
Článkov : 2194
Počet zobrazení obsahu : 9466285

Leták - Zdravý tanier

Reklamný prúžok

Ako sa chrániť pred kliešťom - deti

Reklamný prúžok

Ako sa chrániť pred kliešťom - verejnosť

Reklamný prúžok

SAR PES TE ARAKHEL LE KLIEŠŤOSTAR

Reklamný prúžok

SAR TE NA CHUDEL E CHRIPKA

Reklamný prúžok

Leták - Od srdca k srdcu

Reklamný prúžok

Leták - Hemoragická horúčka Ebola - október

Reklamný prúžok

Leták - Hemoragická horúčka Ebola - september

Reklamný prúžok

Bezpečný návrat domov

Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok

Dotazníky a tlačivá

Kalendár

posledný mesiac január 2019 budúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
week 1 1 2 3 4 5 6
week 2 7 8 9 10 11 12 13
week 3 14 15 16 17 18 19 20
week 4 21 22 23 24 25 26 27
week 5 28 29 30 31

Očkovací kalendár na rok 2018

Reklamný prúžok

Akrylamid v potravinách

Reklamný prúžok

Výživovo-pohybové koleso

Reklamný prúžok

Leták - Ako predísť chrípke

Reklamný prúžok

Osýpky sú vážne ochorenie

Reklamný prúžok

Leták - Syfilis

Reklamný prúžok

Leták - Päť zásad pre bezpečnejšie potraviny

Reklamný prúžok

Leták "Pre Vaše zdravie, pre Vás"

Reklamný prúžok

Úrad verejného zdravotníctva SR jeho činnosti a aktivity

Reklamný prúžok

Leták - Diabetes mellitus alebo cukrovka

Reklamný prúžok

Leták - Kúpte sa pri bazéne zdravšie

Reklamný prúžok

Leták - Dýchajme zdravý vzduch

Reklamný prúžok

Leták - Chrípka

Reklamný prúžok

Leták - Chrípka seniori

Reklamný prúžok

Leták - Chrípka zdravotníci

Reklamný prúžok

Leták - Čo znamenajú symboly a značky na plastových obalových materiáloch

Reklamný prúžok
Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky
Nebezpečné kozmetické výrobky 04.09.2018 Tlačiť E-mail
Utorok, 04 September 2018 13:28

Logo_RAPEXÚrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky upozorňuje na výskyt nebezpečných výrobkov v Európskej únii, ktoré nahlásili do systému RAPEX (rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky) kontrolné orgány v Írsku, Taliansku, v Spojenom kráľovstve a v Nemecku.

 

Ide o nasledujúce výrobky:

 

 

1. hlásenie č. 1237/18

názov: Lait de toilette Hydralant pour Bébé – lotion pre deti

značka: Pr Francoise Bedon

výrobná dávka: Batch: 216/06/17/10, čiarový kód: 3 045050 086277

výrobca: Label Cosmetique, 15-17 Rue Montgolfier, 93110, Rosny Sous Bois, France

popis: 1000 ml, biela fľaša s bielym uzáverom, viď obrázok

Čítať celý článok...
 
Materiál na verejné prerokovanie štúdie uskutočniteľnosti k projektu „Integrovaný systém úradov verejného zdravotníctva“ Tlačiť E-mail
Utorok, 04 September 2018 09:43

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky plánuje predložiť na rokovanie Riadiaceho výboru PO7 Operačného programu Integrovaná infraštruktúra štúdiu uskutočniteľnosti k projektu „Integrovaný systém úradov verejného zdravotníctva“.


Súčasťou prípravy štúdie uskutočniteľnosti je verejné pripomienkovanie partnerov a verejnosti, ktoré bude vyhodnotené na verejnom prerokovaní.


Zámerom národného projektu „Integrovaný systém úradov verejného zdravotníctva“ je elektronizácia agendy „Ochrana, podpora a rozvoj verejného zdravia“ na úseku verejnej správy „Zdravotná starostlivosť“. Cieľom je pokryť odborné domény: hygiena výživy, bezpečnosti potravín a kozmetických výrobkov, hygiena životného prostredia a zdravia, hygiena detí a mládeže, ochrana zdravia pred žiarením, preventívne pracovné lekárstvo a toxikológia, epidemiológia, objektivizácia faktorov životných podmienok, podpora zdravia, lekárska mikrobiológia.

Čítať celý článok...
 
ÚVZ SR: Radíme, ako s prvákmi spoločne zvládnuť nástup do školy Tlačiť E-mail
Pondelok, 03 September 2018 10:10

school_toolsNástup dieťaťa do prvej triedy je dôležitý medzník nielen v živote samotného dieťaťa, ale i celej rodiny. Preto by mal prinášať pozitívne zážitky. Ako to spoločne zvládnuť, čomu sa vyhnúť a na čo sa pripraviť? Na tieto ako i ďalšie otázky odpovedala doc. MUDr. Jana Hamade, PhD., vedúca Odboru hygieny detí a mládeže Úradu verejného zdravotníctva SR.


Na čo mám ako rodič myslieť pri príprave dieťaťa pred nástupom do prvej triedy?

Každý nástup do školy je individuálna vec a môže sa stať, že nie u každého dieťaťa bude úplne bezproblémový. Dôležité je, byť dieťaťu oporou a veriť, že to zvládne. Dieťa je nevyhnutné pripraviť na školu formou spoločných rozhovorov, napríklad vysvetliť, čo ho v škole čaká, objasniť mu, že škola má iné pravidlá a organizáciu dňa ako škôlka, že ako školák bude mať aj zodpovednosť a do školy sa chodiť musí. Dieťa možno posmeliť tým, že v škole si nájde nových kamarátov a naučí sa veľa zaujímavého.

Čítať celý článok...
 
Aktualizácia stavu prírodných a umelých kúpalísk počas kúpacej sezóny 2018 (35. týždeň) Tlačiť E-mail
Piatok, 31 August 2018 11:52

funRegionálne úrady verejného zdravotníctva (ďalej len „RÚVZ“) aj v 35. kalendárnom týždni vykonávali na prevádzkovaných prírodných i umelých kúpaliskách štátny zdravotný dozor (ďalej len „ŠZD“) a pokračovali v monitorovaní kvality vody na kúpanie na prírodných vodných plochách s neorganizovanou rekreáciou a bez prevádzkovateľa.

Počas 35. týždňa dochádzalo v niektorých okresoch k postupnému ukončovaniu prevádzok sezónnych kúpalísk a bazénov. Z dôvodu chladnejšieho počasia bola v porovnaní s minulým týždňom návštevnosť na mnohých kúpaliskách znížená.

Čítať celý článok...
 
ÚVZ SR: Nové prípady osýpok pribúdajú v rámci prebiehajúcej epidémie v okrese Michalovce už iba sporadicky, epidemiológovia situáciu naďalej monitorujú Tlačiť E-mail
Piatok, 31 August 2018 10:07

Nové prípady ochorenia na osýpky v okrese Michalovce pribúdajú už iba sporadicky, v priemere ide o jeden až dva prípady chorých denne. Prijatie doterajších protiepidemických opatrení hodnotia epidemiológovia ako účinné, pokles ochorení na osýpky je podľa nich viditeľný, a to z hľadiska klesajúceho počtu nových prípadov ako aj z hľadiska geografického ohraničenia epidémie, keďže sa epidémia nerozšírila od ohniska do vzdialenejších okresov Slovenska.


Od 7.5. do 31.8. 2018 bolo v okresoch Michalovce a Sobrance hlásených spolu 428 prípadov ochorení, z toho v michalovskom okrese 414 a v sobraneckom okrese 14 prípadov. V rámci protiepidemických opatrení bolo proti osýpkam na východe Slovenska zaočkovaných vyše 5 300 osôb.

Čítať celý článok...
 
ÚVZ: Podeľte sa s nami o vaše skúsenosti, pomôže nám to pri znižovaní zdravotných rizík spojených s kvalitou vody na kúpanie Tlačiť E-mail
Štvrtok, 30 August 2018 13:25

dotaznik_vody_na_kupanieÚrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky (SR) zbiera v týchto týždňoch prostredníctvom anonymného dotazníka na webe údaje o ochoreniach a zdravotných ťažkostiach súvisiacich s nevyhovujúcou kvalitou vody na kúpanie, a to na prírodných vodných plochách a kúpaliskách.


Budeme vám preto vďační, ak si nájdete na zodpovedanie otázok niekoľko minút času (k dotazníku sa dostanete kliknutím na obrázok v tomto texte alebo kliknutím na link na konci textu). Poskytnuté údaje nám poslúžia k zmapovaniu a vyhodnoteniu situácie týkajúce sa výskytu ochorení súvisiacich s kvalitou vody na kúpanie a pobytom na kúpaliskách v Slovenskej republike. Získané údaje budú podkladom pri určovaní postupov pre zníženie zdravotných rizík spojených s kvalitou vody na kúpanie.

Čítať celý článok...
 
ÚVZ SR: Rady rodičom pred začiatkom nového školského roka Tlačiť E-mail
Utorok, 28 August 2018 11:19

back_to_schoolKúpu vhodných prezúvok či školskej tašky netreba pred začiatkom školského roka podceniť. Nesprávny výber obuvi či aktovky môžu dieťaťu spôsobiť zdravotné problémy. Rodič by mal venovať pozornosť aj výberu potravín a nápojov pri príprave desiatej. Ak je kvalitná, dokáže telu dodať optimálne množstvo výživných látok a vitamínov.


Vyberte správnu školskú tašku

Pri výbere školskej tašky treba zohľadniť predovšetkým hmotnosť dieťaťa, ale aj ergonomické tvarovanie a materiál, z ktorého je taška vyrobená. Najmä najmenší školáci nosievajú neraz tašky, ktoré sú oveľa ťažšie ako by mali byť vzhľadom na ich vek. ,,Nadmerná záťaž z tašky zvyšuje riziko chybného držania tela a vzniku skoliózy. Ak sa nelieči včas, môže sa chrbtica poškodiť tak, že sa v dospelom veku už nebude dať napraviť,“ upozornila doc. MUDr. Jana Hamade, PhD., vedúca Odboru hygieny detí a mládeže Úradu verejného zdravotníctva SR. Rodič by mal pravidelne kontrolovať, či dieťa v školskej aktovke nenosí zbytočnosti.

Čítať celý článok...
 
Aktualizácia stavu prírodných a umelých kúpalísk počas kúpacej sezóny 2018 (34. týždeň) Tlačiť E-mail
Piatok, 24 August 2018 12:16

sunglassesRegionálne úrady verejného zdravotníctva (ďalej len „RÚVZ“) aj v 34. kalendárnom týždni vykonávali na prevádzkovaných prírodných i umelých kúpaliskách štátny zdravotný dozor (ďalej len „ŠZD“). Taktiež pokračovali v monitorovaní kvality vody na kúpanie na prírodných vodných plochách s neorganizovanou rekreáciou a bez prevádzkovateľa.

Návštevnosť na mnohých kúpaliskách bola vzhľadom na priaznivé počasie vysoká.

Čítať celý článok...
 
Informácia pre spotrebiteľov Tlačiť E-mail
Utorok, 21 August 2018 10:58

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky zaznamenal v roku 2018 zvýšený nárast podaní spotrebiteľov proti internetovým obchodom www.theperfumeshop.world, www.parfumy.website a www.vonnyparfum.club, ktoré v slovenskej verzii ponúkajú napodobeniny parfumov výrobcov známych svetových značiek. V podmienkach predaja uvádzajú, že vyobrazené originálne parfumy na stránke slúžia výlučne pre porovnanie a predajca nie majiteľom ich licencií. Z dostupných informácií a z priložených podkladov od spotrebiteľov vyplýva, že obchody sú zaregistrované v Paname a ich prevádzkovateľom je spoločnosť Global Distribution Solutions, Wells Fargo Tower, 2200 Concord Pike, Wilmington DE 19803, USA. Z obsahu spotrebiteľských podaní vyplýva, že sľubované luxusné parfumy sú v skutočnosti parfumované vody, naplnené v jednoduchých „low cost“ fľaštičkách, zabalené v  papierovom obale bez celofánového prebalu, označené iba číslom vône bez povinných údajov podľa článku 19 nariadenia (ES) č. 1223/2009 o kozmetických výrobkoch. Predávajúci síce umožňuje spotrebiteľom odstúpiť od zmluvy, ale len v deň objednávky, nereaguje na odstúpenie od zmluvy do 14 dní bez udania dôvodu a pri vrátení tovaru, nevráti peniaze. Navyše, po realizácii platby za objednaný tovar s predávajúcim nie je možné komunikovať.

Čítať celý článok...
 
Informácia o výskyte nevyhovujúceho výrobku – hrnček sklo s dekorom kávy, 200 ml Tlačiť E-mail
Pondelok, 20 August 2018 11:46

hrncek_s_dekorom_kavy2Dňa 20. 8. 2018 obdržal Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky na základe vykonaných kontrol na trhu v SR orgánmi verejného zdravotníctva oznámenie o nevyhovujúcom výrobku - hrnček sklo s dekorom kávy, 200 ml, EAN kód: 8581390760702, výrobca: neuvedený, ktorý bol odobratý v obchodnej sieti.

Podľa skúšok vykonaných Národným referenčným laboratóriom pre materiály prichádzajúce do kontaktu s potravinami v Poprade, výrobok v parametri obsah kadmia (Cd) a olova (Pb) vo výluhu vzorky (ústny okraj) do 4 % kyseliny octovej za podmienok testu presahuje limitné hodnoty uvedených ťažkých kovov, čím nespĺňa požiadavky  Výnosu Ministerstva pôdohospodárstva SR a Ministerstva zdravotníctva SR č. 1799/2003 – 100, ktorým sa vydáva hlava Potravinového kódexu Slovenskej republiky upravujúca materiály a predmety určené na styk s potravinami, zároveň nespĺňa požiadavky čl. 3 nariadenia EP a Rady (ES) č. 1935/2004 o materiáloch a predmetoch určených na styk s potravinami.

Čítať celý článok...
 
Aktualizácia stavu prírodných a umelých kúpalísk počas kúpacej sezóny 2018 (33. týždeň) Tlačiť E-mail
Piatok, 17 August 2018 11:56

young_swimmerRegionálne úrady verejného zdravotníctva (ďalej len „RÚVZ“) aj v 33. kalendárnom týždni vykonávali štátny zdravotný dozor (ďalej len „ŠZD“) na umelých i prírodných kúpaliskách a z bazénov odoberali na laboratórne vyšetrenie kontrolné vzorky vody na kúpanie. V prípade zistenia nedostatkov na kúpaliskách ukladali opatrenia na ich odstránenie. RÚVZ pokračovali aj v monitorovaní kvality vody na kúpanie na vybraných prírodných vodných plochách s neorganizovanou rekreáciou a bez prevádzkovateľa.

Návštevnosť na mnohých kúpaliskách bola v porovnaní s minulým týždňom nižšia.

Čítať celý článok...
 
<< Začiatok < Dozadu 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dopredu > Koniec >>

Stránka 6 z 55