Kto je prítomný

Máme online 122 hostí 

Štatistika

Členovia : 4
Článkov : 2303
Počet zobrazení obsahu : 10127527

Leták – Zdravie vo vašich rukách

Reklamný prúžok

Leták - Zdravý tanier

Reklamný prúžok

Leták - Salmonelóza a exotické zvieratá

Reklamný prúžok

Ako sa chrániť pred kliešťom - deti

Reklamný prúžok

Ako sa chrániť pred kliešťom - verejnosť

Reklamný prúžok

SAR PES TE ARAKHEL LE KLIEŠŤOSTAR

Reklamný prúžok

Leták - Od srdca k srdcu

Reklamný prúžok

SAR TE NA CHUDEL E CHRIPKA

Reklamný prúžok

Leták - Hemoragická horúčka Ebola - október

Reklamný prúžok

Leták - Hemoragická horúčka Ebola - september

Reklamný prúžok

Bezpečný návrat domov

Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok

Dotazníky a tlačivá

Kalendár

posledný mesiac máj 2019 budúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
week 18 1 2 3 4 5
week 19 6 7 8 9 10 11 12
week 20 13 14 15 16 17 18 19
week 21 20 21 22 23 24 25 26
week 22 27 28 29 30 31

Očkovací kalendár na rok 2018

Reklamný prúžok

Akrylamid v potravinách

Reklamný prúžok

Výživovo-pohybové koleso

Reklamný prúžok

Leták - Ako predísť chrípke

Reklamný prúžok

Osýpky sú vážne ochorenie

Reklamný prúžok

Leták - Syfilis

Reklamný prúžok

Leták - Päť zásad pre bezpečnejšie potraviny

Reklamný prúžok

Leták "Pre Vaše zdravie, pre Vás"

Reklamný prúžok

Úrad verejného zdravotníctva SR jeho činnosti a aktivity

Reklamný prúžok

Leták - Diabetes mellitus alebo cukrovka

Reklamný prúžok

Leták - Kúpte sa pri bazéne zdravšie

Reklamný prúžok

Leták - Dýchajme zdravý vzduch

Reklamný prúžok

Leták - Chrípka

Reklamný prúžok

Leták - Chrípka seniori

Reklamný prúžok

Leták - Chrípka zdravotníci

Reklamný prúžok

Leták - Čo znamenajú symboly a značky na plastových obalových materiáloch

Reklamný prúžok
Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky
Informácia o výskyte škodlivého výrobku – hrnček „FRUTTO“ Tlačiť E-mail
Streda, 31 Júl 2013 14:03

Dňa 26. 7. 2013 nahlásil Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Banskej Bystrici výskyt škodlivého výrobku: HRNČEK FRUTTO, 390 ml, EAN kód: 5908216708817, Art Number: 28356, výrobca: krajina pôvodu Čína, dovozca: Veroni Boguslaw Warzel, ul. Towarzystwa Jaszczurczego 9, 87-200, Wabrzezno, Poľsko; distribútor: ADH s.r.o., Zvolenská cesta 14, 974 05 Banská Bystrica.
 

Vzorka bola laboratórne vyšetrená v akreditovanom Špecializovanom laboratóriu Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Poprade, pričom hrnček v parametri obsah kadmia a olova vo výluhu ústneho okraja vzorky do 4% kyseliny octovej za podmienok testu nespĺňa požiadavky platnej legislatívy.

Čítať celý článok...
 
Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky upozorňuje na výskyt nebezpečného kozmetického výrobku - Denta Plus Kids 2 - 6, strawberry tooth gel Tlačiť E-mail
Streda, 24 Júl 2013 10:31

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky upozorňuje na výskyt nebezpečného kozmetického výrobku - Denta Plus Kids 2 - 6, strawberry tooth gel (pdf)

 
Správa z kontroly v zariadeniach spoločného stravovania so zameraním na hygienu, označovanie a vysledovateľnosť mäsa Tlačiť E-mail
Utorok, 09 Júl 2013 10:39

Správa z kontroly v zariadeniach spoločného stravovania so zameraním na hygienu, označovanie a vysledovateľnosť mäsa (pdf)

 
Konzumácia, skladovanie a preprava potravín v letných mesiacoch Tlačiť E-mail
Pondelok, 08 Júl 2013 11:06

V letných mesiacoch je potrebné klásť dôraz na správny pitný režim a "ľahšiu" stravu.
Taktiež je potrebné vo zvýšenej miere dbať pri príprave, skladovaní a manipulácii s potravinami a jedlami (pokrmami), či už v domácnosti alebo v zariadeniach spoločného stravovania na uplatňovanie hygienických zásad, dodržiavaním ktorých sa výrazne znižuje riziko ich kontaminácie mikroorganizmami a následne ochorení. Osobitne dôležité je to v prípade tzv. epidemiologicky rizikových potravín ako sú napr. dojčenská a detská výživa,
lahôdky, cukrárske výrobky, zmrzlina.

Čítať celý článok...
 
Stravovanie v letných mesiacoch Tlačiť E-mail
Pondelok, 08 Júl 2013 11:02

Stravovanie v letných mesiacoch má určité osobitosti vyplývajúce zo špecifík leta - najvyššie teploty vzduchu v roku, relatívne nízka vlhkosť vzduchu, častejšia konzumácia epidemiologicky rizikových potravín ako napr. zmrzlina a pod. Toto predstavuje určitú záťaž najmä na kardiovaskulárny a gastrointestinálny systém a metabolickú homeostázu organizmu (najmä vodná a minerálna rovnováha organizmu) aj u zdravých ľudí, čo je potrebné zohľadniť aj v stravovaní .
 

Hlavný dôraz je preto potrebné klásť v letných mesiacoch na správny pitný režim a "ľahšiu" stravu (s nižšou energetickou hodnotou, potraviny s vyššou stráviteľnosťou, atď.).

Čítať celý článok...
 
Preventívne opatrenia počas letných mesiacov Tlačiť E-mail
Štvrtok, 27 Jún 2013 14:13

Letné mesiace okrem pohody, zábavy, relaxu a oddychu so sebou prinášajú aj letné nástrahy.  Extrémne horúčavy vplývajú na náš ľudský organizmus, ale i jedlo, potraviny, vodu v prírodných či umelých kúpaliskách, a pozornosť treba venovať aj pieskoviskám v detských ihriskách.

Počas horúcich dní odporúčame konzumáciu dostatočného množstva vhodných nápojov, ktoré majú občerstvujúce a uhrádzajúce vlastnosti. Za vhodné sa považujú napr. stolové minerálne vody, bylinné a ovocné čaje, naopak vyhnúť sa treba alkoholickým nápojom a káve. Dôraz treba klásť aj na potraviny a prípravu pokrmov. Uplatňovať zásady „ľahšej stravy“ – potraviny s vyššou stráviteľnosťou  a nižšou energetickou hodnotou. Kupovať len také množstvo a druhy potravín, ktoré sme schopní skonzumovať do vyznačeného dátumu spotreby a pre ktoré máme zaistené podmienky skladovania podľa pokynov výrobcu na obale. Po nákupe dopraviť potraviny čo najskôr domov – uchovať v chladničke.

Pri pobyte na slnku  treba chrániť predovšetkým našu kožu, oči a používať prikrývky hlavy. Pred slnkom sa musia chrániť dojčatá a malé deti, starí  ľudia, osoby trpiace KVO (kardiovaskulárnym ochorením).

Čítať celý článok...
 
Správa z mimoriadnej kontroly zameranej na dodržiavanie hygienických požiadaviek v cukrárskych výrobniach a v cukrárňach v Slovenskej republike Tlačiť E-mail
Streda, 26 Jún 2013 13:06

Správa z mimoriadnej kontroly zameranej na dodržiavanie hygienických požiadaviek v cukrárskych výrobniach a v cukrárňach v Slovenskej republike (pdf)

 
Zásady ochrany pred komármi - leták Tlačiť E-mail
Utorok, 25 Jún 2013 10:36

komarZásady ochrany pred komármi - leták (pdf)              

 
Zavádzajúce informácie v médiách týkajúce sa očkovania Tlačiť E-mail
Piatok, 21 Jún 2013 11:40

V súvislosti s medializovanými informáciami o podaní návrhu na Ústavný súd SR, ktorý sa týkal odmietnutia očkovania, Úrad verejného zdravotníctva vydáva nasledovnú informáciu:
  

Úrady verejného zdravotníctva SR a ani súdy  nie sú povinné prerušiť konanie z dôvodu, že bol podaný návrh na Ústavný súd SR. To že bol podaný návrh na Ústavný súd neznamená, že príslušné ustanovenia zákona č. 355/2007 Z.z. a vyhlášky č. 585/2008 Z.z. v oblasti povinného očkovania sú protiústavné. Informácia Nového času o povinnom prerušení konania z dôvodu podania návrhu na Ústavný súd SR je hrubo zavádzajúca a nepresná. Je potrebné zdôrazniť, že Krajský súd požiadal  Ústavný súd o posúdenie ústavnosti na základe návrhu žalobcu.


Sumarizácia súdnych sporov v oblasti povinného očkovania:


Rozsudok KS v Nitre, č.k. 15S/72/2012-82 – Krajský súd žalobu rodičov zamietol


Rozsudok KS v Bratislave, č.k. 4S 63/2011-78 - Krajský súd žalobu rodičov zamietol


Rozsudok KS v Prešove, č.k. 2S/51/2011-49 - Krajský súd žalobu rodičov zamietol


Rozsudok KS v Košiciach, č.k. 7S/29/2011-39 - Krajský súd žalobu rodičov zamietol

Čítať celý článok...
 
Nariadenie Komisie, ktorým sa zakazuje používanie aromatickej látky 3-acetyl-2,5-dimetyltiofén Tlačiť E-mail
Utorok, 18 Jún 2013 13:00

Nariadenie Komisie, ktorým sa zakazuje používanie aromatickej látky 3-acetyl-2,5-dimetyltiofén (pdf)

 
Hlavný hygienik SR navštívil Devín Tlačiť E-mail
Piatok, 14 Jún 2013 12:46

Hlavný hygienik SR  Ivan Rovný navštívil v piatok 14. júna povodňou zasiahnutú Mestskú časť Bratislava - Devín. U starostky mestskej časti Bratislava - Devín, p. Kolkovej sa osobne informoval o aktuálnej situácií v daných lokalitách. Zároveň hlavný hygienik SR poskytol pomoc obyvateľom postihnutých oblastí povodňou a to formou bezplatného rozboru vody individuálnych zdrojov pitnej vody zo studní. V súvislosti s povodňami sa vykonáva monitoring a prieskum pracovníkmi z regionálnych úradov verejného zdravotníctva v daných lokalitách, ktorý je zameraný na vytipovanie lokalít liahnutia a premnoženia komárov.

Úrad verejného zdravotníctva SR je autorom knižnej publikácie “Povodne a zásady ochrany zdravia pri povodniach“, ktorá okrem iného rieši zásady manipulovania s potravinami, zásady ochrany pred komármi v období po povodniach, zásady na predchádzanie prenosným ochoreniam počas sanačných prác, vysúšanie domov alebo bytu  atď. Predmetná brožúra bola odovzdaná priamo na mieste starostke, aby obyvatelia mali k dispozícií informácie, ako postupovať pri likvidácii následkov povodní v postihnutých obytných budovách.

Čítať celý článok...
 
<< Začiatok < Dozadu 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Dopredu > Koniec >>

Stránka 47 z 60