Kto je prítomný

Máme online 261 hostí 

Štatistika

Členovia : 4
Článkov : 2092
Počet zobrazení obsahu : 8755514

Leták - Zdravý tanier

Reklamný prúžok

Ako sa chrániť pred kliešťom - deti

Reklamný prúžok

Ako sa chrániť pred kliešťom - verejnosť

Reklamný prúžok

SAR PES TE ARAKHEL LE KLIEŠŤOSTAR

Reklamný prúžok

SAR TE NA CHUDEL E CHRIPKA

Reklamný prúžok

Leták - Hemoragická horúčka Ebola - október

Reklamný prúžok

Leták - Hemoragická horúčka Ebola - september

Reklamný prúžok

Bezpečný návrat domov

Reklamný prúžok

Chrípka

Reklamný prúžok
Reklamný prúžok

Dotazníky a tlačivá

Kalendár

posledný mesiac jún 2018 budúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
week 22 1 2 3
week 23 4 5 6 7 8 9 10
week 24 11 12 13 14 15 16 17
week 25 18 19 20 21 22 23 24
week 26 25 26 27 28 29 30

Očkovací kalendár na rok 2018

Reklamný prúžok

Akrylamid v potravinách

Reklamný prúžok

Výživovo-pohybové koleso

Reklamný prúžok

Leták - Ako predísť chrípke

Reklamný prúžok

Osýpky sú vážne ochorenie

Reklamný prúžok

Leták - Syfilis

Reklamný prúžok

Leták - Päť zásad pre bezpečnejšie potraviny

Reklamný prúžok

Leták "Pre Vaše zdravie, pre Vás"

Reklamný prúžok

Úrad verejného zdravotníctva SR jeho činnosti a aktivity

Reklamný prúžok

Leták - Diabetes mellitus alebo cukrovka

Reklamný prúžok

Leták - Kúpte sa pri bazéne zdravšie

Reklamný prúžok

Leták - Dýchajme zdravý vzduch

Reklamný prúžok
Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky
Ako správne obúvať deti? Tlačiť E-mail
Streda, 21 August 2013 13:04

Jednou z podmienok ochrany a zabezpečenia správneho vývinu pohybového systému u detí je aj správne obúvanie.

Detská noha je extrémne citlivá na škodlivé vonkajšie vplyvy. V dôsledku nesprávneho výberu obuvi môže dôjsť k irreverzibilnému (nevratnému) poškodeniu kostry chodidla, jeho deformitám a následne zafixovaniu chybného držania tela (skolióza) so všetkými zdravotnými a sociálnymi dôsledkami.

Chybné držanie tela vo všeobecnosti treba považovať za závažný predpoklad pre rozvinutie degeneratívnych ochorení chrbtice v dospelosti, ktoré sa prejavujú vo forme vertebrogénnych bolestivých stavov, výrazne znižujúcich kvalitu života.

Vzhľadom na fyziologické zvláštnosti vyvíjajúceho sa detského chodidla sú na detské topánky z hľadiska ich používania kladené vysoké nároky. Preto treba ich výberu pri nákupe venovať mimoriadnu pozornosť, resp. sa poradiť s odborným personálom predajne, ktorý by mal  pomôcť odbornou radou.

Čítať celý článok...
 
Stanovisko Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky k Výzve pre ÚVZ SR k okamžitému ukončeniu Tlačiť E-mail
Piatok, 16 August 2013 14:02

Výzva adresovaná Úradu verejného zdravotníctva SR k okamžitému ukončeniu porušovania základných ľudských práv, ktorého sa mali podľa autora výzvy dopustiť úrady verejného zdravotníctva tým, že vo veci priestupkového konania týkajúceho sa povinného očkovania neprerušili konanie, je zmätočná, nepresná, právne vágna a vychádza z nesprávneho pochopenia právnych predpisov.

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky a ani regionálne úrady verejného zdravotníctva nie sú povinné priestupkové konania prerušiť a to z nasledovných dôvodov:

Podľa § 3 ods. 1 prvá veta správneho poriadku správne orgány postupujú v konaní v súlade so zákonmi a inými právnymi predpismi.

Podľa čl. 125 ods. 1 písm. a) Ústavy Slovenskej republiky Ústavný súd rozhoduje o súlade zákonov s ústavou, s ústavnými zákonmi a s medzinárodnými zmluvami, s ktorými vyslovila súhlas Národná rada Slovenskej republiky a ktoré boli ratifikované a vyhlásené spôsobom ustanoveným zákonom.

Čítať celý článok...
 
Informácia o sťahovaní výrobku z predaja - Essence eye make up remover oil-free Tlačiť E-mail
Piatok, 02 August 2013 14:12

TASR, SITA

Bratislava, 2. 8. 2013


Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky upozorňuje na výskyt nebezpečného kozmetického výrobku:

názov: Essence eye make up remover oil-free – výrobok na odlíčenie očí

značka: COSNOVA BEAUTY

výrobná dávka/typ:  DE.AB.17, položka číslo: 22299, EAN: 4250035222991

krajina pôvodu: Cosnova GmbH, Am Limespark2, D-65843 Sutzbach, Nemecko

popis:  viď obrázok

Čítať celý článok...
 
Informácie pre cestovateľov Tlačiť E-mail
Streda, 31 Júl 2013 14:19

cestovateliaPred cestou

            Cestovanie môže často so sebou prinášať aj riziko poškodenia zdravia. V záujme predchádzania potenciálnym zdravotným problémom sa cestujúcim odporúča, aby si v dostatočne dlhom čase  pred cestou naplánovali návštevu svojho lekára. Zvlášť dôležité je to u osôb cestujúcich do krajín s nízkym hygienickým štandardom, najmä do trópov a subtrópov.

Je celý rad rizík, ktoré cestujúceho môžu ohroziť počas cesty alebo pri pobyte v neznámom prostredí. Môžu to byť napríklad:

  • nepriaznivé účinky samotného cestovania na zdravie (cestovanie lietadlom, autom, autobusom, loďou, na bicykli);

  • infekčné choroby;

  • alergie;

  • úrazy a drobné poranenia;

  • telesná záťaž v horúcom, príp. vlhkom prostredí;

  • príznaky zo strany srdcovocievneho, zažívacieho a dýchacieho systému;

  • športové riziká (potápanie, horolezectvo);

  • násilie (krádeže, prepadnutia);

  • psychická záťaž v dôsledku samoty.

Čítať celý článok...
 
Informácia o výskyte škodlivého výrobku – hrnček „FRUTTO“ Tlačiť E-mail
Streda, 31 Júl 2013 14:03

Dňa 26. 7. 2013 nahlásil Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Banskej Bystrici výskyt škodlivého výrobku: HRNČEK FRUTTO, 390 ml, EAN kód: 5908216708817, Art Number: 28356, výrobca: krajina pôvodu Čína, dovozca: Veroni Boguslaw Warzel, ul. Towarzystwa Jaszczurczego 9, 87-200, Wabrzezno, Poľsko; distribútor: ADH s.r.o., Zvolenská cesta 14, 974 05 Banská Bystrica.
 

Vzorka bola laboratórne vyšetrená v akreditovanom Špecializovanom laboratóriu Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Poprade, pričom hrnček v parametri obsah kadmia a olova vo výluhu ústneho okraja vzorky do 4% kyseliny octovej za podmienok testu nespĺňa požiadavky platnej legislatívy.

Čítať celý článok...
 
Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky upozorňuje na výskyt nebezpečného kozmetického výrobku - Denta Plus Kids 2 - 6, strawberry tooth gel Tlačiť E-mail
Streda, 24 Júl 2013 10:31

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky upozorňuje na výskyt nebezpečného kozmetického výrobku - Denta Plus Kids 2 - 6, strawberry tooth gel (pdf)

 
Správa z kontroly v zariadeniach spoločného stravovania so zameraním na hygienu, označovanie a vysledovateľnosť mäsa Tlačiť E-mail
Utorok, 09 Júl 2013 10:39

Správa z kontroly v zariadeniach spoločného stravovania so zameraním na hygienu, označovanie a vysledovateľnosť mäsa (pdf)

 
Konzumácia, skladovanie a preprava potravín v letných mesiacoch Tlačiť E-mail
Pondelok, 08 Júl 2013 11:06

V letných mesiacoch je potrebné klásť dôraz na správny pitný režim a "ľahšiu" stravu.
Taktiež je potrebné vo zvýšenej miere dbať pri príprave, skladovaní a manipulácii s potravinami a jedlami (pokrmami), či už v domácnosti alebo v zariadeniach spoločného stravovania na uplatňovanie hygienických zásad, dodržiavaním ktorých sa výrazne znižuje riziko ich kontaminácie mikroorganizmami a následne ochorení. Osobitne dôležité je to v prípade tzv. epidemiologicky rizikových potravín ako sú napr. dojčenská a detská výživa,
lahôdky, cukrárske výrobky, zmrzlina.

Čítať celý článok...
 
Stravovanie v letných mesiacoch Tlačiť E-mail
Pondelok, 08 Júl 2013 11:02

Stravovanie v letných mesiacoch má určité osobitosti vyplývajúce zo špecifík leta - najvyššie teploty vzduchu v roku, relatívne nízka vlhkosť vzduchu, častejšia konzumácia epidemiologicky rizikových potravín ako napr. zmrzlina a pod. Toto predstavuje určitú záťaž najmä na kardiovaskulárny a gastrointestinálny systém a metabolickú homeostázu organizmu (najmä vodná a minerálna rovnováha organizmu) aj u zdravých ľudí, čo je potrebné zohľadniť aj v stravovaní .
 

Hlavný dôraz je preto potrebné klásť v letných mesiacoch na správny pitný režim a "ľahšiu" stravu (s nižšou energetickou hodnotou, potraviny s vyššou stráviteľnosťou, atď.).

Čítať celý článok...
 
Preventívne opatrenia počas letných mesiacov Tlačiť E-mail
Štvrtok, 27 Jún 2013 14:13

Letné mesiace okrem pohody, zábavy, relaxu a oddychu so sebou prinášajú aj letné nástrahy.  Extrémne horúčavy vplývajú na náš ľudský organizmus, ale i jedlo, potraviny, vodu v prírodných či umelých kúpaliskách, a pozornosť treba venovať aj pieskoviskám v detských ihriskách.

Počas horúcich dní odporúčame konzumáciu dostatočného množstva vhodných nápojov, ktoré majú občerstvujúce a uhrádzajúce vlastnosti. Za vhodné sa považujú napr. stolové minerálne vody, bylinné a ovocné čaje, naopak vyhnúť sa treba alkoholickým nápojom a káve. Dôraz treba klásť aj na potraviny a prípravu pokrmov. Uplatňovať zásady „ľahšej stravy“ – potraviny s vyššou stráviteľnosťou  a nižšou energetickou hodnotou. Kupovať len také množstvo a druhy potravín, ktoré sme schopní skonzumovať do vyznačeného dátumu spotreby a pre ktoré máme zaistené podmienky skladovania podľa pokynov výrobcu na obale. Po nákupe dopraviť potraviny čo najskôr domov – uchovať v chladničke.

Pri pobyte na slnku  treba chrániť predovšetkým našu kožu, oči a používať prikrývky hlavy. Pred slnkom sa musia chrániť dojčatá a malé deti, starí  ľudia, osoby trpiace KVO (kardiovaskulárnym ochorením).

Čítať celý článok...
 
Správa z mimoriadnej kontroly zameranej na dodržiavanie hygienických požiadaviek v cukrárskych výrobniach a v cukrárňach v Slovenskej republike Tlačiť E-mail
Streda, 26 Jún 2013 13:06

Správa z mimoriadnej kontroly zameranej na dodržiavanie hygienických požiadaviek v cukrárskych výrobniach a v cukrárňach v Slovenskej republike (pdf)

 
<< Začiatok < Dozadu 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Dopredu > Koniec >>

Stránka 33 z 47