Obsah fóra ÚVZ SR ÚVZ SR
Diskusné fórum ÚVZ SR - UZAVRETÉ

PLOSTICE

Toto fórum je zamknuté, nemôžete tu písať ani upravovať príspevky!   Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!    Obsah fóra ÚVZ SR -> Všeobecná diskusia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
biba

Založený: 19 september 2007

PríspevokZaslal: St september 19, 2007 3:21 pm    Predmet: PLOSTICE Odpovedať s citátom Back to top

Dobry den,
Som studentka a byvam na jednom zo starych bratislavskych internatov.Minuly rok ako prvacka som mala tu smolu, ze som dostala izbu s plosticami. A so mnou tuto smolu nasli dalsie desiatky studentov. Dufala som ze po vyhlasenych postrekoch nadobudne internat bezplosticovy stav.No nestalo sa:( .Vedenie internatu nedokaze pravdepodobne vyriesit tento problem,no ja by som im vrele odporucila aspon tyzden byvat na jednej z izieb daneho internatu a urcite by odisli kade lahsie. Zobudzat sa so stipancami po celom tele kazdy den,chodit spavat rano ,zabijat plostice roznymi sposobami na vlastne naklady,nespocetne mnozstvo minuteho biolitu,a nervozita a unava. Citala som dokonca ze mozu roznasat a sposobovat zavazne choroby. CHcela by som sa spytat a poprosit vas o radu.Na koho sa mam s tymto problemom obratit, popripade co robit v takejto situacii.Uz som bezmocna,pretoze po dvojmesacnom prazdninovom oddychu ma caka 10 mesiacov v izbe s neprijemnym zapachom a neprijemnymi spolocnikmi Sad

Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sramkova
Moderátor

Založený: 04 apríl 2007

PríspevokZaslal: Po september 24, 2007 9:43 am    Predmet: Odpovedať s citátom Back to top

Čo sa týka výskytu hmyzu, v danom prípade ploštíc, tento problém je riešiteľný dôslednou dezinsekciou celého objektu. Takéto služby vykonávajú špecializované, odborne spôsobilé firmy, samozrejme za úhradu. Úrady verejného zdravotníctva tieto služby nevykonávajú (ani za úhradu).

Je povinnosťou každého vlastníka ubytovacieho objektu, aby sa staral o objekt, preto i tento problém musí riešiť vlastník objektu.

Čo sa týka rizikovosti výskytu ploštíc vo vzťahu k zdraviu - riziko biologického prenosu infekcie tu prakticky nie je. V každom prípade je prítomnosť ploštíc nepríjemná, obťažujúca a nežiadúca.

Kompetentným orgánom na riešenie celej záležitosti je príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva – konkrétne RÚVZ hl. m. Bratislava, Ružinovská 8, Bratislava, tel.: 02/43330 411.

Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Toto fórum je zamknuté, nemôžete tu písať ani upravovať príspevky!   Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!    Obsah fóra ÚVZ SR -> Všeobecná diskusia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: