Obsah fóra ÚVZ SR ÚVZ SR
Diskusné fórum ÚVZ SR - UZAVRETÉ

Pracovné prostredie s chemickým faktorom

Toto fórum je zamknuté, nemôžete tu písať ani upravovať príspevky!   Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!    Obsah fóra ÚVZ SR -> Všeobecná diskusia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
korencik

Založený: 19 máj 2010

PríspevokZaslal: Pi máj 28, 2010 1:39 pm    Predmet: Pracovné prostredie s chemickým faktorom Odpovedať s citátom Back to top

Pracujem cca 13 rokov v prostredí s výskytom amoniaku v ovzduší. Hodnoty výparov prekračujú povolené limity . Po niekoľko náísobnom zápale očných spojiviek , okrem iných ťažkostí som dostal šedý zákal a čaká ma operácia.
Lekárka PZS ma odoslala na vyšetrenie do FN Bratislava - KPL na vyšetrenie s podozrením na chorobu z povolania.
Odtialto mi bolo oznámené bez akéhokoľvek ďalšieho vyšetrnia,že sa o chorobu z povolania nejedná.
Postup na KPL sa mi nezdá správny . Prosím, o radu ako mám ďalej postupovať
Ďakujem.

Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
luck

Založený: 30 marec 2010

PríspevokZaslal: Po máj 31, 2010 9:45 am    Predmet: otázkka Odpovedať s citátom Back to top

Chcem sa spýtať v akom prípade je povinný zamestnávateľ spracovať prevádzkový poriadok? Čím je to dane? Veď všetkop je chémia...Napr. farby laky , obchody, školy, drogérie, kaderníctva, hypermarkety, stavebné práce, upratovacie firmy,.... Od čoho to závisí ?

Judinyova
Moderátor

Založený: 05 november 2008

PríspevokZaslal: St jún 02, 2010 1:12 pm    Predmet: Pracovné prostredie s chemickým faktorom Odpovedať s citátom Back to top

Dobrý deň,
posudzovanie a priznávanie chorôb z povolania je plne v kompetencii pracoviska klinického pracovného lekárstva a klinickej toxikológie. Úrad verejného zdravotníctva SR nie je kompetentný sa k postupu Kliniky pracovného lekárstva a toxikológie (KPL) vyjadrovať.
V prípade, že nesúhlasíte s rozhodnutím KPL, môžete ju požiadať o nápravu.
Ak nedôjde k dohode, ďalšie riešenie je možné súdnou cestou.

Judinyova
Moderátor

Založený: 05 november 2008

PríspevokZaslal: St jún 02, 2010 1:13 pm    Predmet: otázka Odpovedať s citátom Back to top

Dobrý deň,
povinnosť fyzických osôb – podnikateľov a právnických osôb vypracovať prevádzkový poriadok a predložiť ho príslušnému orgánu verejného zdravotníctva na schválenie vyplýva z § 52 ods. 1 písm. e) zákona č. 355/2007 Z. z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.
Prevádzkový poriadok na ochranu zamestnancov pred rizikami súvisiacimi s expozíciou chemickým faktorom pri práci musí byť vypracovaný v súlade s § 11 nariadenia vlády č. 355/2006 Z. z. o ochrane zamestnancov pred rizikami súvisiacimi s expozíciou chemickým faktorom pri práci a vzťahuje sa na všetky činnosti, pri ktorých zamestnanci sú alebo môžu byť pri práci exponovaní chemickým faktorom.

Toto fórum je zamknuté, nemôžete tu písať ani upravovať príspevky!   Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!    Obsah fóra ÚVZ SR -> Všeobecná diskusia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: